Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Kije biegowe dobór

Kije biegowe dobór stanowią nieodłączny element sprzętu dla entuzjastów biegów terenowych i trekkingu. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się znaczeniu właściwego doboru kijów biegowych oraz jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, by optymalnie dostosować sprzęt do indywidualnych potrzeb.

Kije biegowe dobór: klucz do optymalnego treningu na świeżym powietrzu

Wybór odpowiednich kijów biegowych to kluczowy element zapewnienia efektywnego i komfortowego treningu na świeżym powietrzu. Zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów, właściwie dobrany sprzęt może znacząco poprawić wydajność, zmniejszyć ryzyko kontuzji i zapewnić przyjemność podczas biegania. Istnieje kilka kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kijów biegowych. Trzeba dopasować je do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.

 • Rodzaj terenu
  Pierwszym czynnikiem do rozważenia jest rodzaj terenu, na którym planuje się biegać. Dla osób, które przede wszystkim biegają po gładkich ścieżkach czy chodnikach, lekkie kije z mniejszymi końcówkami będą odpowiednie. Natomiast dla tych, którzy preferują biegi po trudnym terenie, takim jak góry czy leśne ścieżki, zaleca się wybór kijów z większymi i bardziej stabilnymi końcówkami. Zapewnią lepsze wsparcie i stabilność.
 • Intensywność treningu
  Osoby, które angażują się w intensywne treningi biegowe, mogą preferować kije wykonane z lekkich materiałów, takich jak włókno węglowe. Są bardziej wytrzymałe i zapewniają lepszą kontrolę nad ruchem. Dla osób, które biegają bardziej rekreacyjnie, kije z aluminium lub innego lekkiego materiału mogą być wystarczające.
 • Budowa ciała
  Właściwy dobór kijów biegowych uwzględnia również indywidualną budowę ciała użytkownika. Osoby o niższym wzroście mogą preferować kije o krótszych trzonkach, aby zapewnić odpowiednią ergonomię i komfort podczas używania.
 • Regulacja długości
  Wybierając kije biegowe, warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji długości. Kije z regulowanymi trzonkami pozwalają użytkownikowi dostosować je do swojego wzrostu oraz preferowanego ustawienia. To może przyczynić się do zwiększenia komfortu i efektywności podczas treningu.
 • Elastyczność i amortyzacja
  Kije biegowe mogą różnić się również pod względem elastyczności i amortyzacji. Niektórzy użytkownicy preferują kije o większej elastyczności, które absorbują wstrząsy podczas biegu, podczas gdy inni wolą kije o większej sztywności, zapewniającej lepszą kontrolę nad ruchem.

Podsumowując, wybór odpowiednich kijów biegowych jest kluczowy dla osiągnięcia optymalnych rezultatów podczas treningów na świeżym powietrzu. Przy wyborze warto uwzględnić rodzaj terenu, intensywność treningu, budowę ciała oraz preferencje indywidualne użytkownika, aby znaleźć kije, które najlepiej spełnią jego potrzeby i zapewnią komfort podczas biegania.

 • KIJE KOMPERDELL NATIONALTEAM SUPER-G JUNIOR
  380,00 

  KIJE KOMPERDELL NATIONALTEAM SUPER-G JUNIOR Kije narciarskie marki Komperdell posiadają aerodynamiczne wygięcie dla osiągnięcia maksymalnych prędkości. – wykonane z aluminium – średnica 16 mm Rozmiary: 105, 110, 115

  Wybierz opcje
 • kije komperdell descent ti red
  289,00 

  KIJE KOMPERDELL DESCENT TI RED

  Wybierz opcje
 • KIJE KOMPERDELL NATIONALTEAM CARBON SLALOM 12,3 - 2020/21
  1049,00 

  Kije Komperdell Nationalteam Carbon Slalom 12,3 zostały zaprojektowane dla najbardziej wymagających. Wytrzymują duże obciążenia, a jednocześnie przy niskiej masie zapewniają maksymalną wydajność. Wyposażone w rurkę termokurczliwą, która wzmacnia kij, dzięki czemu rurka węglowa nie pęka,  gdy wejdzie w kontakt z tyczką. Wysokiej jakości gumowy uchwyt chroni przed uderzeniami wykonany z wytrzymałego tworzywa termoplastycznego,…

  Wybierz opcje
 • kije leki bold lite s
  419,00 

  KIJE LEKI BOLD LITE S

  Wybierz opcje

Mistrzostwo z kijkami: sekrety skutecznego używania kijków narciarskich biegowych

Kijki biegowe są niezbędnym elementem sprzętu każdego narciarza biegowego, wpływając znacząco na wydajność jazdy. Poprawnie dobrana długość i układ kijków mogą wznieść prędkość oraz redukować zmęczenie podczas treningów i zawodów.
Istnieje wiele technik wykorzystania kijków biegowych, w zależności od preferowanego stylu jazdy. Podczas jazdy w stylu tradycyjnym, kijki wykorzystywane są do zrzucania od ziemi, podczas gdy w stylu skatingowym pełnią rolę stabilizacji i wsparcia.
Aby osiągnąć mistrzostwo na biegówkach, znaczące jest opanowanie odpowiedniej techniki jazdy oraz wykorzystanie mocy wszystkiego ciała. Ćwiczenia mające na celu doskonalenie synchronizacji ruchów nóg i ramion mogą istotnie poprawić wydajność i komfort podczas treningów i zawodów.

Skiland – Twój przewodnik po narciarskich trendach!

Odkryj szeroki świat doskonałych kijów narciarskich, który czeka na Ciebie w Skilandzie. Tutaj, niezależnie od Twoich preferencji, poziomu zaawansowania czy specyficznych wymagań, z pewnością znajdziesz model idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Wspaniała różnorodność produktów najwyższej jakości, oferowanych przez renomowanych producentów, otwiera przed Tobą nieograniczone możliwości na stoku. Zapewnia nie tylko doskonałe osiągi, ale także niezapomniane doznania podczas każdego zjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *