Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Kije narciarskie dobór

Kije narciarskie dobór to kluczowy aspekt, który często pozostaje niedoceniony w planowaniu narciarskiego wyjazdu. Pomimo że mogą wydawać się jedynie dodatkowym elementem wyposażenia, właściwy dobór kijów może znacząco wpłynąć na komfort, kontrolę i efektywność jazdy na stoku. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia i materiały stale się rozwijają, wybór odpowiednich kijów staje się coraz bardziej złożonym zadaniem. Warto zatem przyjrzeć się bliżej, jak znaleźć idealne kije narciarskie dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Kije narciarskie dobór: Kluczowy element wyboru dla doskonałej jazdy

Przy wyborze kijów narciarskich istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Jednym z kluczowych jest długość kijów, którą powinno dopasować się do wzrostu oraz stylu jazdy narciarza. Kije zbyt długie lub zbyt krótkie mogą negatywnie wpłynąć na stabilność oraz kontrolę podczas zjazdu. Dlatego ważne jest znalezienie optymalnej długości.

Kolejnym istotnym elementem przy doborze kijów jest materiał, z którego są wykonane. Tradycyjne kije wykonane z aluminium nadal posiadają wysoką popularność ze względu na swoją trwałość i stosunkowo niską cenę. Jednak coraz częściej narciarze decydują się na kije z włókna węglowego lub kompozytów, które są lżejsze i bardziej elastyczne, co przekłada się na lepszą absorpcję wstrząsów i wygodę podczas jazdy.

Ważnym czynnikiem przy doborze kijów narciarskich jest również ich konstrukcja i kształt. Kije mogą mieć różne profile, np. prosty, skręcony lub anatomiczny, co wpływa na sposób trzymania oraz komfort użytkowania. Dodatkowo istotne jest także zwrócenie uwagi na rodzaj chwytu i końcówkę kijów. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak gumy czy twardego plastiku, wpływając na przyczepność i stabilność podczas trzymania.

Podsumowując, dobór odpowiednich kijów narciarskich ma kluczowe znaczenie dla optymalnego doświadczenia na stoku. Przy podejmowaniu decyzji warto wziąć pod uwagę zarówno indywidualne preferencje, jak i techniczne parametry kijów, aby zapewnić sobie komfort, kontrolę i bezpieczeństwo podczas zjazdów. Pamiętajmy więc, że właściwie dobrany sprzęt może znacząco poprawić naszą jazdę i sprawić, że narciarskie przygody będą jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

 • KIJE KOMPERDELL NATIONALTEAM SUPER-G JUNIOR
  380,00 

  KIJE KOMPERDELL NATIONALTEAM SUPER-G JUNIOR Kije narciarskie marki Komperdell posiadają aerodynamiczne wygięcie dla osiągnięcia maksymalnych prędkości. – wykonane z aluminium – średnica 16 mm Rozmiary: 105, 110, 115

  Wybierz opcje
 • kije komperdell descent ti red
  289,00 

  KIJE KOMPERDELL DESCENT TI RED

  Wybierz opcje
 • KIJE KOMPERDELL NATIONALTEAM CARBON SLALOM 12,3 - 2020/21
  1049,00 

  Kije Komperdell Nationalteam Carbon Slalom 12,3 zostały zaprojektowane dla najbardziej wymagających. Wytrzymują duże obciążenia, a jednocześnie przy niskiej masie zapewniają maksymalną wydajność. Wyposażone w rurkę termokurczliwą, która wzmacnia kij, dzięki czemu rurka węglowa nie pęka,  gdy wejdzie w kontakt z tyczką. Wysokiej jakości gumowy uchwyt chroni przed uderzeniami wykonany z wytrzymałego tworzywa termoplastycznego,…

  Wybierz opcje
 • kije leki bold lite s
  419,00 

  KIJE LEKI BOLD LITE S

  Wybierz opcje

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu: Rola kijków narciarskich zjazdowych w unikaniu kontuzji

Kijki narciarskie zjazdowe odgrywają ważną funkcję w utrzymaniu perfekcyjnej równowagi i nadzorze podczas jazdy na stoku. Dzięki nim narciarz może utrzymać odpowiednią pozycję ciała, co odzwierciedla się w stabilności i dokładności manewrowania. W przypadku nagłej utraty równowagi kijki można również użyć do natychmiastowego przywrócenia równowagi i uniknięcia upadku.
Istotnym elementem kijków narciarskich jest ich konstrukcja, która powinna zapewniać odpowiednią sztywność i elastyczność. Dobrze zaprojektowane kijki mogą pochłaniać wstrząsy i zmniejszać obciążenie stawów, co przekłada się na wygodniejsze zjeżdżanie oraz obniżenie ryzyka urazów. Dlatego też warto zainwestować w kijki narciarskie najwyższej jakości. Takie, które będą nie tylko wspierać osiągnięcie doskonałej równowagi, ale także zabezpieczą bezpieczeństwo i kontrolę na zboczu.

 • KIJE ROSSIGNOL HERO SL
  395,00 

  Kije Rossignol Hero SL to wysokiej jakości kije narciarskie przeznaczone do szybkiej sportowej jazdy. Wykonane zostały w całości z materiału o wysokiej odporności na deformację czy uderzenia. W konstrukcji bardziej zaostrzono krawędzie sprawiając, że przekrój kija zbliżony jest do kształtu trójkąta w celu maksymalnego wzmocnienia jego wytrzymałości. Lekka waga i…

  Wybierz opcje
 • KIJE KOMPERDELL NATIONALTEAM SUPER-G JUNIOR
  380,00 

  KIJE KOMPERDELL NATIONALTEAM SUPER-G JUNIOR Kije narciarskie marki Komperdell posiadają aerodynamiczne wygięcie dla osiągnięcia maksymalnych prędkości. – wykonane z aluminium – średnica 16 mm Rozmiary: 105, 110, 115

  Wybierz opcje
 • kije komperdell descent ti red
  289,00 

  KIJE KOMPERDELL DESCENT TI RED

  Wybierz opcje
 • KIJE KOMPERDELL CARBON CLOUD DARK KNIGHT - 2020/21
  610,99 

  Kije Komperdell Carbon Cloudto najlżejsze kije narciarskie na rynku. Cechują się o 40% mniejszą masą niż konwencjonalne kije carbonowe! Już po pierwszym uchwyceniu kija, możesz wyraźnie poczuć, co czyni go tak wyjątkowym- Ekstremalna lekkość w połączeniu ze szlachetnym designem sprawia, że każdy chce je mieć! DANE TECHNICZNE: •Długości: 110-135 cm…

  Wybierz opcje

Kije narciarskie, które sprawią, że poczujesz się jak mistrz – dostępne teraz w Skiland!

Przygotuj się na niezapomnianą zimową przygodę w Skilandzie. To nie tylko zwykły sklep – to magiczne miejsce, gdzie Twoje marzenia narciarskie przechodzą do rzeczywistości. Bogactwo kijów narciarskich renomowanych marek otworzy przed Tobą szerokie możliwości. Tutaj znajdziesz idealny model, który będzie doskonale dopasowany do Twoich potrzeb, umiejętności oraz oczekiwań. W Skilandzie nie tylko kupujesz sprzęt, ale także odkrywasz inspirację do przyszłych przygód na stoku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *