BOOTFITTING JELENIA GÓRA

Bootfitting - idealne dopasowanie buta narciarskiego do stopy

DOPASOWANIE BUTÓW NARCIARSKICH

Z naszych obserwacji wynika, że znacząca większość ludzi nie wie, jak samemu zadbać o dopasowanie butów narciarskich. W konsekwencji wielu narciarzy boryka się z problemem niewygodnego obuwia. Wynika to często z tendencji do zakupu zbyt dużych rozmiarów. 
Stopa każdego z nas ma inną budowę, przez co seryjnie produkowane obuwie narciarskie często nie spełnia naszych wymagań.

Źle dopasowany but narciarski, w dużym stopniu wpływa na obniżenie komfortu użytkowania oraz efektywności jazdy. Warto więc zastanowić się nad skorzystaniem z usługi, która nazywa się bootfitting. Buty narciarskie na wymiar są dużo bardziej wygodne, co przekłada się na lepsze rezultaty w szusowaniu na stokach.

bootfitting Jelenia Góra
dopasowanie buta narciarskiego Jelenia Góra

Dlaczego właściwie dobrane buty są tak ważne?

Czym jest bootfitting?

Bootfitting , to słowo określające zabiegi, dzięki którym możemy stworzyć buta idealnie dopasowanego do stopy klienta. Na dopasowanie buta narciarskiego składają się poniższe etapy:

Po zakończeniu całego procesu powstają buty narciarskie na wymiar. Ich cena jest niewiele wyższa od obuwia zakupionego bezpośrednio w sklepie, a komfort użytkowania nie ma sobie równych.

bootfitting Jelenia Góra

Komputerowa analiza stopy – Skaner FEETBOX®3D

Dzięki najdokładniejszemu na rynku urządzeniu do diagnostyki stóp, tylko u nas dopasujesz swoje buty na miarę XXI wieku. Dzięki kamerze 360 °, skaner tworzy model stopy i nogi aż do kolan w technologii 3D. System dobiera buty odpowiednie do konkretnej stopy.

System wyszukuje modele odpowiadające anatomicznej budowie Twojej stopy, wraz ze wskazaniem idealnie dopasowanej wkładki oraz z uwzględnieniem grubości skarpety narciarskiej. Poprzez wirtualne dopasowanie buta narciarskiego do stopy, możliwe jest również zobaczenie różnych obszarów, w których stopy są zdeformowane, co także należy wziąć pod uwagę.

bootfitting Jelenia Góra

Dobór wkładki

W kolejnym etapie bootfittingu dobiera się wkładkę narciarską. Dzięki jej prawidłowemu dopasowaniu i wyprofilowaniu zmniejszamy uczucie zmęczenia stóp, a jazda staje się bardziej komfortowa. Odpowiednio dobrana wkładka narciarska, pozytywnie wpływa na precyzję sterowania nartami, dając szanse na lepsze wyniki sportowe.

Działanie wkładki:

Odbarczanie

Odbarczanie skorupy buta polega na miejscowym nagrzaniu buta w miejscu, które sprawia nam dyskomfort. W wyniku ciepła ulega ono modyfikacji i przybiera najkorzystniejszą formę dla anatomicznej budowy stopy. Odbarczanie buta narciarskiego pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych, związanych ze źle dopasowanym obuwiem.

Termoformowanie

Formowanie skorupy butów narciarskich uważa się za najczęściej stosowany zabieg w bootfitingu. Jego celem jest celowe odkształcenie skorupy, tak aby była lepiej dopasowana do stopy użytkownika. Termoforowanie buta narciarskiego na początku zachodzi w specjalnym piecyku. Później w gorącej skorupie umieszcza się wkłady z wypełnieniami, oklejając najbardziej newralgiczne miejsca.

 
 

 

 

bootfitting Jelenia Góra
bootfitting Jelenia Góra

Canting

Bootfitting to także canting, czyli regulacja pochylenia bocznego w bucie narciarskim. Stosowana jest w celu zniwelowania odchyleń w anatomii nóg narciarza.

Wyklejanie buta wewnętrznego

Wyklejanie buta narciarskiego za pomocą pianek IPS, służy zniwelowaniu wolnej przestrzeni. Za pomocą pianek możemy pozbyć się problemów takich jak:

Liquid fit

Bootfitting kończy się na zastosowaniu technologii LIQUID FIT. Polega ona na wstrzyknięciu specjalnego materiału, zapewniającego najbardziej precyzyjne wypełnienie krytycznych miejsc – okolic kostki oraz pięty.

Idealne dopasowanie w 10 minut. W dowolnym momencie można dodać lub zmniejszyć ilość materiału, który ma idealną gęstość i jest nieściśliwy. Dzięki temu dopasowanie buta narciarskiego jest perfekcyjne. Usługa ma zastosowanie w produktach marki HEAD.

bootfitting Jelenia Góra

Profesjonalny bootfitting w Skiland

Zapraszamy wszystkich chętnych na bootfitting, czli dopasowanie butów narciarskich do Skiland w Jeleniej Górze. Nasz stacjonarny znajduje się blisko takich miast takich jak Karpacz, czy Szklarska Poręba, wpadnij do nas również, gdy po prostu odwiedzasz okolice Karkonoszy. Wykorzystujemy wysokiej klasy sprzęt i mamy lata praktyki, co przekłada się na precyzyjnie wykonany bootfitting. Cena usługi ustalana jest w zależności od indywidualnych potrzeb oraz wymagań Klienta.

GDZIE NAS ZNAJDZIESZ