BOOTFITTING JELENIA GÓRA

Bootfitting - idealne dopasowanie buta narciarskiego do stopy

DOPASOWANIE BUTA NARCIARSKIEGO

Z naszych obserwacji wynika, że znacząca większość ludzi uprawiających narciarstwo, boryka się z problemem źle dopasowanego obuwia. Wynika to często z tendencji do zakupu zbyt dużych rozmiarów. 
Stopa każdego z nas ma inną budowę, przez co seryjnie produkowane obuwie narciarskie często nie spełnia naszych wymagań.

Źle dopasowany but narciarski, w dużym stopniu wpływa na obniżenie komfortu użytkowania, a przez to również efektywności jazdy!

bootfitting Jelenia Góra
dopasowanie buta narciarskiego Jelenia Góra

Dlaczego właściwie dobrane buty są tak ważne?

Czym jest bootfitting?

Bootfitting , to słowo określające zabiegi, dzięki którym możemy stworzyć buta idealnie dopasowanego do stopy klienta. Na dopasowanie buta narciarskiego składają się poniższe etapy:

bootfitting Jelenia Góra

Komputerowa analiza stopy – Skaner FEETBOX®3D

Dzięki najdokładniejszemu na rynku urządzeniu do diagnostyki stóp, tylko u nas dopasujesz swoje buty na miarę XXI wieku. Dzięki kamerze 360 °, skaner tworzy model stopy i nogi aż do kolan w technologii 3D. System dobiera buty odpowiednie do konkretnej stopy.

System wyszukuje modele odpowiadające anatomicznej budowie Twojej stopy, wraz ze wskazaniem idealnie dopasowanej wkładki oraz z uwzględnieniem grubości skarpety narciarskiej. Poprzez wirtualne dopasowanie buta narciarskiego do stopy, możliwe jest również zobaczenie różnych obszarów, w których stopy są zdeformowane, co także należy wziąć pod uwagę.

bootfitting Jelenia Góra

Dobór wkładki

Dzięki dobrze dobranej, wyprofilowanej wkładce narciarskiej, zmniejszamy uczucie zmęczenia stóp, a jazda staje się bardziej komfortowa. Odpowiednio dobrana wkładka narciarska, pozytywnie wpływa na precyzję sterowania nartami, dając szanse na lepsze wyniki sportowe.

Działanie wkładki:

Odbarczanie

Odbarczanie skorupy buta, polega na miejscowym nagrzaniu buta w miejscu, które sprawia nam dyskomfort. Podgrzane miejsce, przy pomocy specjalistycznego sprzętu zostaje uformowane, tak aby zwiększyć przestrzeń w bucie.

Termoformowanie

Formowanie skorupy butów narciarskich jest najczęściej stosowanym zabiegiem w bootfitingu. Polega na podgrzaniu skorupy buta w specjalnym piecyku. W gorącej skorupie umieszcza się wkłady z wypełnieniami, oklejając najbardziej newralgiczne miejsca.

bootfitting Jelenia Góra
bootfitting Jelenia Góra

Canting

Regulacja pochylenia bocznego w bucie narciarskim, stosowana jest w celu zniwelowania odchyleń w anatomii nóg narciarza.

Wyklejanie buta wewnętrznego

Wyklejanie buta narciarskiego za pomocą pianek IPS, służy zniwelowaniu wolnej przestrzeni. Za pomocą pianek możemy pozbyć się problemów takich jak:

Liquid fit

W technologii LIQUID FIT, zostaje wstrzyknięty specjalny materiał, zapewniając najbardziej precyzyjne wypełnienie krytycznych miejsc – okolic kostki oraz pięty.

Idealne dopasowanie w 10 minut. W dowolnym momencie można dodać lub zmniejszyć ilość materiału, który ma idealną gęstość i jest nieściśliwy. Dzięki temu dopasowanie buta narciarskiego jest perfekcyjne. Usługa ma zastosowanie w produktach marki HEAD.

bootfitting Jelenia Góra