Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Kije narciarskie LEKI – Połączenie tradycji z nowoczesnością

Kiedy myślimy o narciarstwie, poza odpowiednim ubiorem i nartami, jednym z kluczowych elementów wyposażenia są kije narciarskie. A jeśli chodzi o najlepsze kije na rynku, nazwa LEKI przewija się wśród rozmów narciarzy bardzo często. Ale dlaczego kije narciarskie LEKI cieszą się tak dużą popularnością? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym wpisie.

1. Historia marki LEKI

Zanim zaczniemy analizować poszczególne modele kijów marki LEKI, warto zwrócić uwagę na historię tej firmy. Leki, jako renomowany producent kijów narciarskich, od lat dostarcza narciarzom sprzęt najwyższej jakości. Znajomość potrzeb sportowców i stały rozwój technologiczny sprawiły, że kije narciarskie LEKI zdobyły uznanie na całym świecie.

2. Dla kogo są przeznaczone kije narciarskie LEKI?

Kije LEKI męskie

Męskie kije narciarskie LEKI to kombinacja siły i precyzji. Wykonane z wysokojakościowych materiałów, odporne na uszkodzenia, a jednocześnie lekkie i ergonomiczne. Jeśli jesteś mężczyzną, który ceni sobie komfort i bezpieczeństwo podczas zjazdów, te kije są dla Ciebie.

Kije LEKI damskie

Damskie kije narciarskie LEKI nie ustępują swoim męskim odpowiednikom. Zaprojektowane z myślą o damskiej dłoni, są lżejsze i bardziej eleganckie. Znajdziesz wśród nich kije o różnej paletach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością dobierzesz je do swojego stroju narciarskiego.

Kije narciarskie dla dzieci i juniorskie

LEKI nie zapomniało także o najmłodszych narciarzach. Kije narciarskie juniorskie oraz kije narciarskie dla dzieci są dopasowane do ich wzrostu i umiejętności. Dzięki temu młodzi narciarze mogą cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem na równi z dorosłymi.

3. Specjalizacja w narciarstwie – jaki model wybrać?

Kije slalomowe LEKI

Dla tych, którzy uwielbiają slalom, LEKI przygotował specjalną serię kijów. Charakteryzują się one większą precyzją i są znacznie bardziej zwrotne. Jeśli jesteś miłośnikiem tego typu narciarstwa, te kije są dla Ciebie niezastąpione.

Kije gigantowe LEKI

Narciarstwo gigantowe to zupełnie inna specyfika niż slalom. Dlatego kije gigantowe LEKI zostały stworzone tak, aby zapewnić narciarzom jak największy komfort podczas zjazdów na długich trasach.

4. Jak dobrać długość kijów narciarskich w zależności od wzrostu?

To kluczowe zagadnienie i najczęściej zadawane pytanie przy zakupie jednego z najważniejszych elementów wyposażenia narciarskiego, jakimi są kije narciarskie. Wybierając odpowiednie kije narciarskie, istotne jest, aby dopasować ich długość do wzrostu przyszłego użytkownika. Dlaczego?

Gdy trzymasz kije narciarskie, powinny one utworzyć kąt prosty pomiędzy twoim ramieniem i przedramieniem. Aby dokładnie zmierzyć kijki narciarskie, odwróć je chwytem w dół i złap je tuż poniżej talerzyka. Część kija, która znajduje się pod talerzykiem podczas jazdy, jest zanurzona w śniegu, dlatego nie bierze się jej pod uwagę podczas mierzenia.

Jest kilka sposobów na wyliczenie odpowiedniej długości kijów narciarskich:

  • Odjąć 50 cm od wzrostu narciarza.
  • Przemnożyć wzrost narciarza przez współczynnik 0,7.

Następnie otrzymany wynik zaokrągla się wzwyż do najbliższych równych 5 cm. Lepszym wyborem jest, aby kijki były nieco dłuższe niż krótsze. Jeśli nie jesteś pewny swojego wyboru, warto rozważyć zakup kijów narciarskich z możliwością regulacji. Są one idealne dla rosnących dzieci czy w sytuacji, gdy kilka osób planuje korzystać z tych samych kijów.


5. Uchwyt i pętle kijów – komfort i pewność na stoku

Wybierając kije narciarskie, warto zwrócić uwagę na uchwyt i pętle. Dobrej jakości uchwyt gwarantuje pewność chwytu nawet w trudnych warunkach, a odpowiednio dobrane pętle pomogą w utrzymaniu kijów w rękach podczas jazdy.


6. Wybór materiału kijów narciarskich

Nie można zapomnieć o materiałach, z których wykonane są kije. Kije aluminiowe są lekkie i stosunkowo tanie, ale mogą być mniej wytrzymałe w porównaniu z kijami z kompozytów czy włókien węglowych. Wybierając materiał, zastanów się nad swoimi potrzebami oraz stylem jazdy.

Podsumowanie

Nie ma wątpliwości, że kije narciarskie LEKI to jedne z najlepszych na rynku. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym narciarzem, czy też dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem, znajdziesz tu coś dla siebie. Męskie, damskie, dla dzieci czy juniorskie – każdy model jest dopracowany w najmniejszym szczególe.

Inwestując w kije LEKI, inwestujesz w swoje bezpieczeństwo i komfort na stoku. Warto więc poświęcić chwilę, by dokładnie przemyśleć swój wybór i cieszyć się narciarstwem na najwyższym poziomie.

Mam nadzieję, że ten wpis przybliżył Ci markę LEKI i pomoże podjąć decyzję o zakupie kijów, które będą Ci służyć przez wiele sezonów. Jeśli masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami związanimi z kijami tej marki, zapraszam do komentarzy!

https://www.youtube.com/watch?v=JNDwgegeuU8