Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Jak dobrać rozmiar kasku narciarskiego?

W procesie przygotowań do sezonu narciarskiego, wybór odpowiedniego kasku jest kluczowym elementem, a właściwy rozmiar odgrywa niebagatelną rolę w aspekcie zarówno komfortu, jak i bezpieczeństwa. Jak dobrać rozmiar kasku narciarskiego staje się zatem pytaniem, które każdy entuzjasta zimowych sportów powinien sobie postawić, aby cieszyć się pełnią przyjemności z jazdy na stoku.
Jak dobrać rozmiar kasku narciarskiego? – Praktyczny przewodnik

Dobór odpowiedniego rozmiaru kasku narciarskiego to kluczowy element zapewnienia sobie bezpieczeństwa i komfortu na stoku. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą ci dokładnie dobrać kask narciarski:

1. Pomiar obwodu głowy:

  • Rozpocznij proces wyboru kasku od pomiaru obwodu swojej głowy. Wykorzystaj taśmę mierniczą lub pasek pomiarowy, aby zmierzyć obwód głowy tuż nad uszami i poziomo na wysokości czoła. Upewnij się, że taśma jest dobrze przylegająca, ale nie zbyt ciasna.

2. Kask na narty — tabela rozmiarów:

  • Na podstawie wyniku pomiaru obwodu głowy znajdź odpowiedni rozmiar kasku narciarskiego w tabeli rozmiarów producenta. Pamiętaj, że różni producenci mogą mieć nieco inne standardy rozmiarów, dlatego warto skonsultować się z konkretną marką.

3. Przymierz kask:

  • Zawsze przymierz kask narciarski przed zakupem. To niezwykle ważne, ponieważ kask powinien dokładnie przylegać do twojej głowy. Sprawdź, czy nie ma punktów ucisku ani luźnych miejsc.

4. Regulacja kasku:

  • Upewnij się, że kask narciarski, który rozważasz, ma mechanizmy regulacyjne. Ponieważ wiele kasków można dostosować do kształtu głowy za pomocą pokręteł lub pasków. Sprawdź, czy kask można odpowiednio dopasować.

5. Zapięcie paska:

  • Po założeniu kasku upewnij się, że pasek podbródkowy jest odpowiednio zapięty. Nie powinien być ani zbyt luźny, ani zbyt ciasny. Upewnij się, że zapięcie jest wygodne i stabilne.

6. Przesunięcie kasku:

  • Koniecznie po zapięciu paska sprawdź, czy kask nie przesuwa się na czoło ani w tył. Kask powinien pozostać stabilny na głowie, nawet podczas dynamicznych ruchów.

7. Brak przerw:

  • Dokładnie przyjrzyj się kaskowi w lustrze. Powinien on przylegać do twojej głowy na całej jej powierzchni, nie pozostawiając przerw ani szczelin.

8. Kompatybilność z goglami:

  • Jeśli używasz gogli narciarskich, upewnij się, że kask jest kompatybilny z goglami. Sprawdź, czy nie przesuwają się ani nie pozostawiają przerw między nimi.

9. Wybór stylu:

  • Ostatecznie, wybierz kask narciarski, który odpowiada twojemu stylowi i preferencjom. Dostępne są różne modele, kolory i wzory.

10. Test ruchów głową: – Wykonaj kilka ruchów głową, takich jak nachylenie, skręt czy podniesienie. Kask powinien pozostać na miejscu i nie krępują ruchów.

Dobrze dobrany kask narciarski to nie tylko kwestia wygody, ale przede wszystkim bezpieczeństwa na stoku. Przy odpowiednim doborze kasku, będziesz mógł cieszyć się zimowymi sportami w pełni komfortowo i pewnie.

W sklepie Skiland znajdziesz doskonałej jakości kaski narciarskie, które zapewnią Ci najwyższy poziom ochrony podczas uprawiania sportów zimowych. Nasza oferta obejmuje nowoczesne kaski narciarskie od renomowanych producentów, takich jak Uvex, Julbo, Rossignol, Head, POC i inni. Te kaski wyróżniają się wytrzymałością, solidnością oraz funkcjonalnością, co sprawia, że są idealnym wyborem dla miłośników zimowej rozrywki. Sprawdź nasz sklep Skiland, aby znaleźć idealny kask narciarski dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *