Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Czy i dlaczego ochraniacze na kręgosłup na narty są potrzebne i komu polecane jest takie rozwiązanie?

Bezpieczeństwo na stoku to rzecz nie do przecenienia dla każdego narciarza. Narciarstwo to sport, który sprawiać może wiele przyjemności, lecz wymaga też odpowiedniego przygotowania. Trudne warunki, które mogą panować na stoku, często są bezlitosne dla źle dobranego sprzętu.

Pamiętaj, że szybka jazda na nartach wiąże się ze sporym ryzykiem. Możesz je jednak zminimalizować poprzez odpowiednią technikę jazdy, wytrenowanie, a także zastosowanie odpowiednich ochraniaczy. Z tego artykułu dowiesz się, czy ochraniacz na kręgosłup jest potrzebny na stoku, a jeśli tak to w jakich sytuacjach, a także, dlaczego ma tak duże znaczenie.

Czy ochraniacz na kręgosłup jest potrzebny na stoku?

Wiele osób może myśleć, że jazda na miękkim puchu, nie może doprowadzić do uszkodzeń ciała, a co za tym idzie także do innych poważniejszych konsekwencji. Takie myślenie to poważny błąd! Za przykład niech posłuży historia Michaela Schumachera, kierowcy Formuły 1. Na torach wyścigowych, gdzie niebezpieczeństwo czyha praktycznie za każdym rogiem, nie odniósł on żadnej poważnej kontuzji. Natomiast wypadek na stoku narciarskim spowodował, że od wielu lat ten utytułowany kierowca F1 pozostaje w bardzo ciężkim stanie…

Przy bardzo niskich temperaturach intensywnie wyślizgany śnieg, staje się twardą i jednolitą masą. Spod powierzchni stoku mogą wystawać korzenie, kamienie czy spore głazy, czasami pokryte są one cienką warstwą świeżego śniegu, co dodatkowo je kamufluje. Ponadto możesz natrafić na uskoki, załamania, nierówną powierzchnię. Każda z wymienionych opcji stanowi potencjalne zagrożenie kontuzją. Przy upadku, zwłaszcza plecy i kręgosłup narażone są na niebezpieczne kontuzje. Ochraniacz na kręgosłup na narty osłoni go w przypadku ewentualnego upadku, nawet podczas szybkiej, wyczynowej jazdy i wykonywania ekstremalnych ewolucji. Pamiętaj, że kontuzja kręgosłupa może mieć bardzo poważne skutki.

W jakich sytuacjach ochraniacze na kręgosłup na narty i snowboard są konieczne?

Ochraniacze na kręgosłup np. typu żółw czy kamizelka możesz stosować przy każdym rodzaju jazdy. Czym różnią się te dwa modele i który wybrać, przeczytasz w osobnym artykule. Jednak nie zawsze jest to rozwiązanie konieczne. Jazda bardziej stateczna, jak np. biegi narciarskie czy narciarstwo skiturowe, nie wymagają bezwzględnej ochrony kręgosłupa. Jeżeli jednak preferujesz szybkie narciarstwo zjazdowe (lub analogicznie na snowboardzie), zwłaszcza na trudnych, wymagających stokach albo ekstremalną jazdę wyczynową na desce lub nartach z wykonywaniem podniebnych ewolucji, to ochraniacze na kręgosłup są dla Ciebie konieczne!

Ponadto narciarskie ochraniacze na kręgosłup są podstawą w przypadku narciarzy początkujących i koniecznością dla najmłodszych adeptów narciarstwa. Zupełny brak doświadczenia i wytrenowania typowego dla jazdy na nartach lub snowboardzie sprawiają, że osoby takie są dużo bardziej narażone na upadki i związane z nimi kontuzje od doświadczonych amatorów białego szaleństwa. Warto już od najmłodszych lat oswajać dzieci z koniecznością ochrony ciała na stoku. Pamiętaj, że przezorny zawsze ubezpieczony! Nawet jeżeli sam nie ulegniesz upadkowi, to może się zdarzyć, że na stoku ktoś inny wywoła wypadek. Warto być przygotowanym na każdą ewentualność.

ochraniacz żółw na kręgosłup

Na co zwracać uwagę wybierając ochraniacze na kręgosłup na narty i snowboard?

Wybierając ochraniacz narciarski lub snowboardowy, pamiętaj aby wybierać tylko i wyłącznie produkty wykonane z materiałów najwyższej jakości od wiodących producentów. Chodzi tu przecież o Twoje zdrowie, a nawet życie! W ofercie Skiland znajdziesz ochraniacze na kręgosłup typu kamizelka, ochraniacz żółw na kręgosłup wiodących marek, takich jak np. POC, Komperdell, czy Dainese, a także inne produkty zapewniające bezpieczeństwo na stoku. To wszystko dla kobiet, mężczyzn, w wersjach unisex, jak i dla dzieci. Zastanawiając się jaki ochraniacz na kręgosłup, koniecznie zwróć uwagę, że produkty wysokiej jakości są zaopatrzone w różne opcje regulacji. To sprawia, że możne je dopasować do osób o różnym wzroście, budowie ciała i wadze.

Ochraniacze to rozwiązania niezwykle funkcjonalne i to bez względu na poziom zaawansowania czy wiek. Najnowsze technologie stosowane do produkcji sprzętu narciarskiego i snowboardowego, w tym także takiego, którego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa, jak ochraniacze na kręgosłup na narty dają możliwość tworzenia akcesoriów bardzo wygodnych dla użytkowników. Dzięki temu sprzęt narciarski, w tym ochraniacze na kręgosłup wytwarzane są z tworzyw oddychających, które są odporne na uszkodzenia, a do tego także lekkie. Tylko wybór takich rozwiązań zapewni maksimum ochrony dla Twoich pleców i kręgosłupa podczas szybkiej i wyczynowej jazdy na nartach i snowboardzie, zwłaszcza w trudnych warunkach i podczas wykonywania ekstremalnych ewolucji.