Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Dlaczego potrzebujesz dobrych gogli narciarskich? Podpowiadamy!

Narty, buty oraz odpowiednia odzież to absolutna podstawa na stoku. Kompletując sprzęt, nie można jednak zapominać także o akcesoriach, które nie tylko poprawiają komfort jazdy, ale i znacząco poprawiają bezpieczeństwo. Gogle narciarskie to jeden z najważniejszych dodatków w tej kategorii. Potrzebne są nie tylko w trakcie jazdy na nartach – korzystają z nich także osoby wybierające snowboard czy uprawiające skitouring. Jakie gogle narciarskie wybrać i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Przede wszystkim zaś, czy gogle narciarskie są obowiązkowe na stoku?

Spis treści

Czy potrzebujesz gogli narciarskich?

Wiele osób kompletujących sprzęt na zimowe wypady zastanawia się, czy potrzebują gogli narciarskich. Niektórzy uważają je za zbędny wydatek. Inni z kolei są zdania, że gogle są niewygodne oraz zmniejszają pole widzenia.

Warto w tym miejscu podkreślić, że powodem, dla którego używa się gogli narciarskich, jest bezpieczeństwo. Oczywistym jest, że stosuje się je w celu ochrony oczu. Jednak czy zawsze jest ona potrzebna?

Nawet podczas zjazdów z niewielką prędkością odczuwasz na twarzy uderzenia powietrza. Wiatr uniemożliwia oczom prawidłową pracę, prowadząc do ich wysuszenia. Aby to zrekompensować, wydzielana jest duża ilość łez, utrudniająca prawidłowe widzenie. W warunkach górskich i na trudniejszych stokach może oznaczać to poważne zagrożenie. Dzięki goglom takie zjawisko nie występuje, co znacznie poprawia komfort oraz bezpieczeństwo każdego zjazdu.

Powiązana z tym jest druga funkcja gogli narciarskich – ochrona przed mikrourazami wywołanymi przez śnieg wznoszony z ziemi przez krawędzie nart lub snowboardu. Ostre kryształki to istotne zagrożenie dla rogówki oraz innych zewnętrznych elementów oka. Jazda na nartach bez gogli, szczególnie w wietrzny dzień, stwarza duże ryzyko urazów oczu.

Zarówno na stoku, otoczeni wieloma innymi narciarzami, jak i na dzikszych trasach, np. w lesie, jesteśmy narażeni na urazy mechaniczne. Zderzenia, uderzenia kijkiem, gałęzie – wszystko to stanowi zagrożenie dla oczu. Aby się przed nimi chronić, należy pamiętać o dobrej jakości goglach.

Gogle stanowią także ochronę przed słońcem. Jest to szczególnie istotne podczas uprawiania sportów zimowych w słoneczne dni. Promienie odbijające się od gładkiej, jasnej powierzchni śniegu mogą powodować łzawienie, a nawet tzw. ślepotę śnieżną. Dzięki stosowaniu przyciemnianych gogli możesz skutecznie chronić się przed tą dolegliwością.

Jakie gogle narciarskie wybrać?

W sklepie Skiland dostępne są liczne modele gogli narciarskich popularnych i sprawdzonych marek. Wśród nich warto wymienić szczególnie Julbo, Uvex oraz POC. Czym się charakteryzują? Na co zwrócić uwagę przy zakupie gogli narciarskich?

To, jakie gogle narciarskie sprawdzą się najlepiej na stoku, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim, muszą zapewniać doskonałą ochronę przed opisanymi wyżej czynnikami, zapewniając jednocześnie doskonałe widzenie. Konieczne jest także dopasowanie ich to kształtu twarzy oraz kasku. Warunki te spełniają gogle narciarskie Julbo. Są wyjątkowo funkcjonalne oraz zapewniają wyjątkowy komfort użytkowania.

Warto zwrócić uwagę na soczewki fotochromatyczne stosowane przez Julbo. To uniwersalne rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w przypadku złej pogody, jak i mocnego nasłonecznienia. Szkła ciemnieją w intensywnym świetle, eliminując konieczność ich wymiany, co jest nie tylko wygodne, ale i pozwala zaoszczędzić czas. Fotochromatyczne gogle Julbo zapewniają przepuszczalność światła w przedziale S0-S4. Oznacza to, że szkła mogą być zarówno całkiem białe, odpowiednie nawet to jazdy nocnej, jak i całkowicie czarne, niezbędne w słoneczne dni. Dodatkowo specjalna technologia poprzez wyostrzenie widoku poprawia widzenie nierówności, co zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Osoby poszukujące gogli zapewniających idealną widoczność z pewnością zwrócą uwagę na gogle marki Uvex. Cechuje je wysoka jakość wykonania, przy którym wykorzystano zaawansowane, innowacyjne technologie, zapewniające bezpieczeństwo i świetną jakość widzenia. Wśród nich znajdują się również produkty przeznaczone dla osób, które noszą okulary korekcyjne.

Doskonałe widzenie zapewniają także gogle narciarskie POC. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by ułatwić widzenie w pionie oraz po bokach, co pozwala na znaczną poprawę bezpieczeństwa podczas jazdy. Dodatkowo ich ramki wykonano z miękkiego poliuretanu, który nie twardnieje nawet w bardzo niskich temperaturach i doskonale przylega do twarzy.

Szyby w goglach POC są podwójne, dzięki czemu nie tylko lepiej chronią oczy oraz część twarzy, ale także zapobiegają parowaniu. Powstały we współpracy z firmą Carl Zeiss, tworzącej doskonałej jakości wyroby optyczne. Dzięki temu powstają jedne z najbardziej cenionych przez narciarzy akcesoriów na świecie.

Jakie gogle narciarskie będą dla Ciebie najlepsze?

To, jakie gogle narciarskie wybrać, zależy od kilku czynników, takich jak kształt kasku czy warunki, w jakich planujesz jeździć. Zawsze jednak należy się upewnić, że posiada się odpowiedni sprzęt. W sklepie Skiland oferujemy gogle narciarskie cenionych i popularnych marek, gwarantujące przyjemną oraz bezpieczną jazdę.