Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Ochraniacz na kręgosłup – żółw czy kamizelka? Co wybrać? Podpowiadamy!

Kwestie bezpieczeństwa na stoku narciarskim nie podlegają żadnej dyskusji. Białe szaleństwo sprawia ogrom przyjemności. Lecz w przypadku złego zabezpieczenia, może dojść do kontuzji np. kręgosłupa, który wymaga szczególnej ochrony. Dlatego też z pomocą przychodzą ochraniacz kamizelka lub ochraniacz żółw.

Podpowiadamy, jakimi właściwościami wyróżniają się poszczególne rodzaje ochraniaczy na kręgosłup dla narciarzy i snowboardzistów, i co wybrać – żółwia czy kamizelkę. Sprawdź również, dlaczego ochrona kręgosłupa jest tak ważna na stoku, zwłaszcza w przypadku dzieci.

Ochraniacz żółw dla narciarzy – najważniejsze kwestie

Ochraniacz żółw narciarski nazywany jest również zbroją narciarską, zwiększa bezpieczeństwo na stoku. Ponadto pomaga w ochronie przed urazami czy kontuzjami w przypadku ewentualnego upadku na plecy. Dla dzieci oraz dla dorosłych występuje zazwyczaj w formie usztywnienia na plecy. Usztywnienie to jest podtrzymywane w odpowiedniej pozycji przez szelki i mocowania na brzuchu. Ochraniacze dla dorosłych i dla dzieci są tak projektowane, by dawały najwyższy możliwy poziom ochrony kręgosłupa w czasie jazdy.

Specjalne usztywnienia i wzmocnienia, których składa się każdy wysokiej jakości ochraniacz, wytwarzany jest z innowacyjnych materiałów. To one sprawiają, że tego typu ochraniacz na kręgosłup na narty ma bardzo wysokie oraz skuteczne właściwości absorbujące energię. Dzięki temu ochraniacz żółw narciarski w czasie upadku przejmuje takie uderzenie na siebie i co za tym idzie, minimalizuje jego siłę. Żółwie są przeznaczone dla narciarzy i snowboardzistów, którzy uprawiają freestyle i freeride oraz do szybkiej jazdy na przygotowanych stokach, gdzie również istnieje ryzyko bolesnych upadków i kontuzji placów i kręgosłupa.

Ochraniacz kamizelka na kręgosłup na narty – charakterystyka

Innym rodzajem ochraniaczy na kręgosłup dla narciarzy i snowboardzistów jest ochraniacz kamizelka. Jeśli chodzi o zastosowanie tego rozwiązania, to podobnie jak ochraniacze typu żółw – skorupa, są one dedykowane dla miłośników nart i snowboardu, którzy uprawiają szybką jazdę po stokach przygotowanych i tych bardziej dzikich – freeride, a także freestyle. Ochraniacz kamizelka na kręgosłup zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy, pomaga również zredukować ewentualne ryzyko poważniejszych urazów i kontuzji.

Jednak od ochraniaczy typu żółw, różnią się budową. Jak sama nazwa wskazuje, ochraniacz kamizelka występuje w formie kamizelki. W tym przypadku usztywnienia i wzmocnienia na plecy, które absorbują energię, przejmują uderzenie na siebie i minimalizują jego siłę, są umieszczone właśnie w kamizelce wykonanej z innowacyjnych materiałów. Wysokiej jakości modele tego typu ochraniaczy są dodatkowo wentylowane oraz lekkie – to zapewnia zachowanie najwyższego komfortu oraz pełnej swobody ruchów. To naprawdę bardzo dobre, uniwersalne rozwiązanie dla każdego.

Ochraniacz narciarski na plecy

Co lepsze – ochraniacz żółw czy ochraniacz kamizelka na stoku?

Zarówno ochraniacz żółw, jak i kamizelka gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa, jeśli są wykonane z najwyższej jakości materiałów przez najlepszych producentów. Jeśli jednak chodzi o kwestie związane z wygodą użytkowania, to nieco korzystniej wypadają tu ochraniacze narciarskie na kręgosłup typu kamizelka. Są bezpieczniejsze ze względu na pełną ochronę tułowia. Dodatkowa wentylacja, lekkość i wykonanie z innowacyjnych materiałów zapewniają komfort oraz swobodę ruchów. Co więcej, specjalne wzmocnienia oferowane np. przez firmę Komperdell zapewniają jeszcze lepszą protekcję żeber.

Niemniej jednak dobrze sprawdzą się również ochraniacze typu żółw dla dzieci i dla dorosłych. Zapoznaj się z ofertą sklepu Skiland, gdzie dostępne są najwyższej jakości ochraniacze na kręgosłup m.in. takich uznanych marek jak: Komperdell czy Roc. Ważne miejsce w ofercie zajmują ochraniacze na kręgosłup typu ochraniacz kamizelka, i to właśnie kamizelki są tymi częściej wybieranymi rozwiązaniami.

Przeczytaj też: Dlaczego potrzebujesz ochraniacz na kręgosłup?

Pamiętaj, że uprawiając narciarstwo i snowboard, a zwłaszcza takie dyscypliny jak freestyle, freeride bardzo ważne są kwestie bezpieczeństwa. Szczególnie należy zadbać o odpowiednią ochronę pleców i kręgosłupa. Zmarznięty, wyślizgany, ubity śnieg, wystające spod niego kamienie, głazy, korzenie to czynniki, które stanowią potencjalne zagrożenie dla jeżdżących. Wybierz więc odpowiedni dla siebie ochraniacz. Nie możesz też zapominać o zdrowiu i bezpieczeństwie najmłodszych adeptów sportów zimowych. Dzieci są dużo bardziej narażone na kontuzje i urazy od dorosłych. W związku z tym konieczne jest wybranie dobrej jakości ochraniacza na kręgosłup dla swoich pociech. Bez względu na to, jaką dyscyplinę narciarską lub snowboardową uprawiają.