Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Jak się chronić przed urazami i otarciami na nartach?

Otarcia podczas jazdy na nartach, odciski i inne drobne urazy mogą się pojawić podczas uprawiania tego pięknego sportu i tym samych pozbawić radości z jego uprawiania. Podpowiadamy, co najlepiej stosować na te problemy, a przede wszystkim, jak im skutecznie zapobiegać.

Niestety, ból stopy dosyć często jest też powodem do przedwczesnego zakończenia jazdy na stoku. Ochrona przed otarciem to wręcz konieczne zabezpieczenie stóp. Najskuteczniejszym sposobem są specjalne żelowe nakładki, które są w stanie ochronić skórę stopy przed otarciami – to zaś zapewnia odpowiedni komfort stopy przez cały czas spędzony na stoku lub w trasie.

Co na otarcia po butach narciarskich?

W zasadzie pytanie nie powinno brzmieć: co na otarcia po butach narciarskich, a jak im zapobiegać? Jeśli problem się już pojawi, należy stosować odpowiednie żele, maści – jak w przypadku tego typu urazów, które również pojawiają się czasami przy uprawianiu innych sportów, jak np. bieganie, czy sporty zespołowe. Jednak znacznie skuteczniejszym sposobem jest zapobieganie tym problemom.

W tym celu należy stosować przede wszystkim:

  • wygodne, odpowiednio dopasowane buty do stopy narciarza;
  • dobrze dobrane skarpetki i bieliznę oraz wkładki na otarcia;
  • ochraniacze narciarskie – skutecznie chronią nie tylko przed poważnymi kontuzjami, ale również przed drobnymi urazami, takimi jak odciski i otarcia, szczególną rolę odgrywają tu żelowe ochraniacze kostek i goleni.

Co na otarcia po butach narciarskich? Ochrona goleni przed otarciem

Buty narciarskie muszą być odpowiednio dopasowane do stopy, aby ta pewnie trzymała się narty – w związku z tym sięgają one do goleni. To zaś wiąże się z tym, że ta część nogi przy prowadzeniu aktywności i wykonywaniu często gwałtownych ruchów jest narażona na otarcia – jeżeli nie jest zabezpieczona we właściwy sposób. W celu zapewnienia ochrony goleni przed otarciem. Stosuje się ochronę żelową.

Aby zabezpieczyć łydki przed otarciami, postaw na najlepsze rozwiązanie, jakim jest ochrona żelowa goleni Sidas – dostępna w sklepie narciarskim Skiland. Umieszcza się ją bezpośrednio pod skarpetą, dzięki czemu zawsze pozostaje na miejscu w czasie uprawiania każdego typu narciarstwa – od jazdy rekreacyjnej, biegowej, przez jazdę skiturową i narciarstwo zjazdowe, po freestyle. Zastosowany żel o różnej grubości – od 2 mm na krawędziach po 4 mm na środku, zapewnia najlepszą ochronę i skutecznie łagodzi ból, który może spowodować uciski butów narciarskich na golenie.

Jak się chronić przed otarciami? Ochrona kostki przed otarciem

Również kostka narciarza narażona jest na różnego rodzaju otarcia i ból z nimi związany. To jedna z tych część stopy, która odpowiada za ruch nogi, a ponadto znacznie odstaje od pozostałej części kończyny. To zaś sprawia, że przy wykonywaniu manewrów na nartach kostka jest podatna na różnego rodzaju urazy, a tym otarcia.

Co na otarcia? Idealnie do zabezpieczenia kostki przed tego typu urazami sprawdza się ochrona żelowa kostek Sidas, którą znajdziesz w sklepie narciarskim Skiland. Te żelowe ochraniacze są tak zaprojektowane, by samoistnie dopasowywały się do kostki. Umieszcza się je pod skarpetką – co sprawia, że pozostają zawsze na miejscu, nawet przy bardzo szybkiej i dynamicznej jeździe. Zapewniają łagodzenie bólu, który może powodować nacisk i ocieranie butów tak o wewnętrzną, jak i zewnętrzną część kostki. Również w tym przypadku zastosowano żel o różnej grubości – na krawędziach ma on 2 mm, zaś na środku 4 mm.

Co na otarcia po butach narciarskich i jak zapobiegać innym urazom?

Bezpieczeństwo w czasie jazdy na nartach jest bardzo ważne – bez względu na poziom umiejętności i doświadczenie! Koniecznie sprawdź, jakie są jeszcze inne rodzaje ochraniaczy narciarskich. Pamiętaj też, że ochraniacze powinny być dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia narciarza. Aby dowiedzieć się, czego jeszcze będziesz potrzebować, w celu rozpoczęcia swojej przygody z narciarstwem, przeczytaj nasz poradnik dla początkujących narciarzy, dotyczący wyboru sprzętu.