Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Porady dla początkujących narciarzy dotyczące wyboru sprzętu

Osoby, które bardzo chcą rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem, bardzo często nie mają świadomości tego, jaki sprzęt na narty jest im naprawdę potrzebny. Mogą celować w najtańsze, elementy wyposażenia, które szybko ulegną zniszczeniu lub nie będą właściwie spełniać swojego zadania. Z drugiej strony często decydują się od razu na topowy sprzęt, którego potencjału i tak nie będą w stanie wykorzystać.

Jeśli decydujesz się na rozpoczęcie swojej przygody z tym niesamowitym sportem, jakim jest narciarstwo, powinieneś postawić na dobry, zrównoważony zakupu sprzętu narciarskiego. W wyborze właściwego sprzętu na narty pomoże nasz poradnik dla początkujących narciarzy.

Poradnik dla początkujących narciarzy: wybór odpowiednich nart

Nasz poradnik narciarza początkującego rozpoczynamy od wskazówek jak wybrać odpowiednie narty. Wybór sprzętu w tym przypadku wiąże się z następującymi parametrami:

  • Długość, rozmiar nart – jeśli dopiero planujesz stawianie pierwszych kroków na nartach, ustaw je w pionie przed sobą, powinny one w takiej pozycji sięgać Twojej brody;
  • Szerokość nart w dziobie, w środku, czyli w talii i w piętce – szczególne znacznie ma szerokość narty tam, gdzie jest ona taliowana, dla osób początkujących zalecana jest ona w przedziale 70 – 80 mm;
  • Sztywność nart – osoby początkujące powinny sięgnąć po narty elastyczne, lecz osoby o nieco wyższej wadze oraz o atletycznej budowie ciała mogą wybrać narty z dodatkowym usztywnieniem;
  • Profil wzdłużny, czyli promień skręt nart – początkujący narciarze powinni wybrać narty o wyższym promieniu skrętu, gdyż dają one stabilność i zapewniają większą możliwość kontroli jazdy oraz płynność skrętów.

Tych parametrów nart jest całkiem sporo. Porady dla narciarzy w zakresie tego, jakie narty będą odpowiednie dla Ciebie, znajdziesz w tym artykule. Warto odwiedzić nasz sklep stacjonarny, gdzie profesjonaliści pomogą w wyborze odpowiednich nart dla Ciebie na start. Narty na każdy poziom zaawansowania znajdziesz w sklepie Skliland, w tym szczególnie polecane narty Blizzard.

Poradnik narciarza początkującego: wybór butów narciarskich

Wybór sprzętu narciarskiego dla osoby początkującej to także dobór odpowiednich butów narciarskich. Wybierając je dla siebie, zwróć uwagę na takie aspekty jak:

  • Rozmiar – możesz zapoznać się z rozmiarówką konkretnego producenta, lecz najlepiej jest je przymierzyć w sklepie stacjonarnym, powinny być dopasowane idealnie do nogi w pozycji wyprostowanej, a lekko zginając nogę, buty powinny być w palcach nieco luźne;
  • Sztywność, czyli inaczej flex – aby dobrać prawidłowy flex, najlepiej poprosić sprzedawcę o poradę.
  • Szerokość – w przypadku większości narciarzy optymalna szerokość butów to 100 mm.

Buty narciarskie należy również dobrać do stylu jazdy. Na wszelkie pytania związane z tym zagadnieniem, jak i z wyborem odpowiednich butów dla siebie odpowiedzą nasi eksperci. Koniecznie sprawdź buty narciarskie w różnych rozmiarach dostępne w sklepie Skiland!

Poradnik dla początkujących narciarzy: wybór kijów narciarskich

Na liście tego, co potrzeba na narty znajdują się również kijki narciarskie. Najlepsze i najtrwalsze modele wiodących firm produkowane są z aluminium. Aby wybrać optymalne dla siebie kijki, możesz skorzystać z dwóch popularnych wzorów wyliczeń:

  • od swojego wzrostu odejmij 50 cm;
  • przemnóż swój wzrost przez 0,7.

Następnie wynik należy zaokrąglić w górę do równych 5 cm.

Jednak znacznie lepszym rozwiązaniem jest odwiedzić nasz stacjonarny sklep narciarski Skiland i dopasować kije narciarskie do swojego wzrostu mierząc je. Obrócić kijek chwytem w dół i złap go tuż pod talerzykiem. Trzymany w ten sposób, powinien się utworzyć kąt prosty między Twoim ramieniem i przedramieniem. Więcej na temat tego, jak dobrać kije narciarskie pisaliśmy w osobnym artykule.

Lista rzeczy na narty: gogle, kask i ochraniacze – bezpieczeństwo na stoku

Poradnik dla początkujących narciarzy nie byłby pełny bez tych akcesoriów narciarskich, które stanowią o bezpieczeństwie na stoku. Niezależnie od Twojego poziomu zaawansowania, narciarskie: gogle, kask oraz ochraniacze są koniecznymi elementami wyposażania każdego narciarza. Aby wybrać optymalne rozmiary i rozwiązania dla siebie koniecznie odwiedź nasz stacjonarny sklep Skiland lub skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy doradzą w tym i każdym innym zakresie narciarstwa.

Co wziąć na narty? Wybór odzieży narciarskiej

Odpowiadając na pytanie: co zabrać na narty, nie można zapomnieć o odpowiedniej odzieży narciarskiej, używanej w czasie jazdy, przed jazdą i po jej zakończeniu. Składają się na nią m.in. dostępne w naszym sklepie Skiland: kurtki narciarskie, spodnie narciarskie, bluzy, rękawice, bandany, czapki, szaliki, kominiarki czy buty śniegowce. Jeśli chodzi o wybór odzieży na narciarski stok, nasz poradnik dla początkujących narciarzy szczególną uwagę zwraca na element, którym jest bielizna termoaktywna, zapewniająca komfort cieplny w czasie jazdy i po jej zakończeniu.