Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Nowości sezonu

Planujesz wymienić sprzęt na bardziej zaawansowany? Chcesz wejść w kolejny sezon z przytupem? Oto na co warto zwrócić uwagę!

GOGLE ZONULA

Dlaczego warto się im przyjrzeć? Przede wszystkim ze względu na optykę, którą wspólnie z firmą POC zaprojektował lider branży- Carl Zeiss. Zastosowane w nich soczewki zostały stworzone by kłaść nacisk na precyzję widzenia w każdych warunkach. Dzięki implementacji trzech rodzajów soczewek nie musimy się więcej bać o panujące warunki atmosferyczne. Gdy jest słonecznie możemy zastosować soczewki Clarity Define, mające niski współczynnik przepuszczalności światła oraz absorbujące odblaski. Gdy jeździmy w warunkach umiarkowanego zachmurzenia warto zastosować Clarity bądź Clarity Comp ponieważ łagodzą one kontrast przez dostosowanie się do światłocienia, co bardzo przydaje się przy zmiennym oświetleniu. Dodatkowo gogle te są świetnie spasowane z kaskami POC oferując szczelność i komfort.

COŚ DLA JUNIORÓW


W tym sezonie POC nie pominął także dzieci. Nowością w kategorii kasków są POCito Obex MIPS oraz POCito Fornix MIPS. Gdy myślimy o najmłodszych te pozycje są warte rozpatrzenia.Model Obex poza systemem regulacji rozmiaru zaoferuje nam także czujnik RECCO, dzięki któremu łatwo odszukamy nasze dziecko. Dodatkowo jest lekki co dodaje komfortu. Kask Fornix jest równie funkcjonalny , natomiast oferuje bardziej zaawansowaną technologię NFC, która poza możliwością lokalizacji daje także możliwość zapisu danych biometrycznych, dzięki czemu ratownicy medyczni mają możliwość szybkiej reakcji. Oba modele w bieżącym sezonie zostały także wyposażone w MIPS (MULTI-DIRECTIONAL IMPACT PROTECTION SYSTEM), czyli najnowszy system ochrony przed upadkiem polegający na oddzieleniu górnej skorupy kasku od wewnętrznej wyściółki, co przy uderzeniach ukośnych lub z dużą prędkością niweluje impet oraz chroni przed wstrząsem mózgu. Utrzymana także została typowa dla tej kolekcji jaskrawa kolorystyka, co dodaje bezpieczeństwa na stoku.

PLECAKI


Nowością w tej kategorii jest plecak skiturowy VPD Dimension Backpack. Przyda się on przede wszystkim tym, którzy lubią połączenie funkcjonalności i wygody. Posiada wbudowaną protekcję na kręgosłup, a do tego kilka praktycznych rozwiązań, takich jak możliwość przypięcia nart, kasku lub deski snowboardowej od zewnątrz, jak również system RECCO. Stworzony jest z czterowarstwowej laminowanej tkaniny która zapewnia wytrzymałość i wodoodporność.

NARTY

Spytacie co z nartami? Tecnica Group zadbało o to, by w tym sezonie nie zabrakło nowości także w nich. Na szczególną uwagę zasługują narty Blizzard Thunderbird, w których zastosowana została nowa technologia Trueblend, polegająca na połączeniu dwóch gatunków drewna w ślizgu, co pozwoliło uzyskać stopniowanie twardości narty. Dzięki temu jest ona najtwardsza pod butem, a bardziej miękka przy końcach, przez co mamy większą swobodę wchodzenia w zakręty oraz lepszą kontrolę. Kolejną nowinką jest Active Carbon Armor, czyli specjalna osłona pod wiązaniem, która niweluje drgania, co powoduje że narta jest mniej wymagająca, ale bardziej wydajna.

BUTY NARCIARSKIE

Jeśli zastanawiamy się nad butami warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z tym co w tym sezonie oferuje nam Tecnica. Nowo wprowadzony model Cochise zawiera kilka innowacyjnych technologii, które na pewno poprawią naszą przyjemność z jazdy. Jednym z nich jest system T-Ride dający możliwość ustawienia buta pod jazdę lub podchodzenie. Dodatkowo kształt skorupy zewnętrznej został zaprojektowany w taki sposób by osiągnąć jak najlepszy przekaz energii. Godny uwagi jest również model Mach1 w którym umieszczono system T-Drive umożliwiający szybsze przejście z krawędzi na krawędź, większą stabilizację oraz precyzyjną jazdę na krawędziach.