Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Dziecko na nartach po raz pierwszy. Jak wybrać pierwsze narty dla dziecka?

Dziecko na nartach – stawiające pierwsze kroki na stoku i poznające tajniki tego pięknego sportu – to marzenie większości rodziców narciarzy. Zanim jednak zakupicie narty dla swojej pociechy i zaczniecie kompletować maluchowi cały sprzęt, powinniście zapoznać się z tym, jak w odpowiedni sposób dobrać narty dla dziecka.

To ważne w kontekście bezpieczeństwa, ale dobrze dobrane narty mogą zaszczepić w dziecku miłość do białego szaleństwa, natomiast źle – z pewnością zniechęcą go do zabawy i aktywności na stoku. Wybierając narty dla malucha, należy trzymać się kilku ważnych zasad. Podpowiadamy, jak dobrać narty dla dziecka – na co zwrócić szczególną uwagę. Już teraz sprawdź też ofertę sklepu Skiland i wybierz najlepsze narty zjazdowe dla dzieci.

Jak dobrać narty dla dziecka – zasady

Odpowiadając na pytanie, jak dobrać narty dla dziecka, należy wziąć pod uwagę jego indywidualne cechy, takie jak: wzrost, waga, wiek, ale również jego śmiałość, pewność siebie i umiejętności. Mając to wszystko na uwadze, można dobierać narty dla małego dziecka, dopasowując do niego:

  • długość nart;
  • taliowanie nart;
  • zapięcia nart.

Szczególnie ważne jest to, aby narty nie były zbyt długie. Dziecko na nartach ma przede wszystkim czuć radość – dobrze się bawić – o to przecież w tym chodzi. Dobrze również, aby dziecko w nartach na nogach czuło się pewnie i bezpiecznie. Pierwsze narty dla małego dziecka powinny sięgać mu do pachy – bez znaczenia, czy wybieracie pierwsze narty dla 3 latka, pierwsze narty dla 4 latka, pierwsze narty dla 5 latka, czy też pierwsze narty dla 6 latka. W związku z tym będą one krótsze od wzrostu dziecka o około 20-30 cm – w zależności nie tylko od wieku malucha, co jego wzrostu.

W przypadku nieco starszych dzieci wybór długości nart również należy dopasować do wzrostu. Pierwsze narty dla dziecka w wieku 7 – 9 lat powinny mu sięgać do brody lub nosa. Natomiast w przypadku dzieci w wieku 10 – 14 – pierwsze narty powinny sięgać do nosa lub czoła. Wraz z rozwojem dziecka, nabieraniem przez nie umiejętności, konieczna będzie zmiana nart. Tu również bardzo ważną rolę odgrywa wzrost malucha i dopasowanie do niego długości nart. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Czy wiesz, jak dobrać długość nart dla dziecka? Przydatne porady.

Kolejny ważny aspekt, na który należy zwrócić uwagę, wybierając narty dla małego dziecka, to taliowanie nart, czyli promień skrętu. Dobór nart dla dziecka stawiającego pierwsze kroki na stoku narciarskim, warto rozpocząć od nart carvingowych. Są one nieco szersze od tych klasycznych, co przekłada się na większą stabilność dziecka, a dzięki temu nie będzie się ono bało zjeżdżać. Tego typu narty wyróżniają się też o wiele łatwiejszym skręcaniem.

Zastanawiając się, jakie narty dla dziecka na pierwszy raz, należy też wziąć pod uwagę wiązania narty. Dziecko powinno zostać wyposażone w narty z wiązaniami bezpiecznikowymi – są to takie wiązania, które w razie upadku natychmiastowo wypinają buty malucha z nart. Dobierając wiązania nart dla dziecka, trzeba kierować się skalą wypięcia DIN, która zależy głównie od wagi małego adepta narciarstwa. Na 10 kg masy ciała malucha przypada 1 DIN – w związku z tym pierwsze narty dla dziecka, które waży 25 kg powinny mieć wiązania około 2,5 DIN.

Pierwsze narty dla dziecka

Odpowiadając na pytanie: narty dla dziecka, jakie wybrać – poza opisanymi powyżej parametrami, bardzo duże znaczenie dla najmłodszych adeptów narciarstwa mają również kwestie estetyczne. Aby dziecko dobrze czuło się na stoku i chciało poznawać tajniki narciarstwa, narty powinny mu się też podobać. Wybierając narty dla małego dziecka, koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu narciarskiego Skiland, gdzie dostępne są narty zjazdowe dla dzieci – modele o różnych parametrach, w wielu ciekawych zestawianiach kolorystycznych, które przypadną do gustu zarówno maluchom, jak i ich opiekunom.

Gdzie kupić pierwsze narty dla dziecka?

Jeśli chcecie, aby Wasza pociecha pokochała narty i już od najmłodszych lat uczyła się jazdy na nich, poznawała tajniki tego pięknego, ale i wymagającego sportu, odwiedźcie nasz stacjonarny sklep narciarski Skiland! Tutaj każdy model nart można obejrzeć na żywo. Możecie dopasować narty do malucha, dziecko może je przymierzyć, a Wy zobaczycie, jak dziecko na nartach się czuje i czy się mu one podobają.

Nasi eksperci wyjaśnią wszelkie nurtujące Was kwestie związane z tym, jakie narty dla dziecka wybrać. Jeśli sami zastanawiacie się nad rozpoczęciem przygody z narciarstwem również zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego, a zanim nas odwiedzicie, koniecznie przeczytajcie artykuł: Pierwsze narty – jak dobrać narty do narciarza?.