Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Rozmiar kijków narciarskich

Rozmiar kijków narciarskich jest jednym z najważniejszych, a często niedocenianych, czynników wpływających na komfort i efektywność narciarza na stoku. Wybór odpowiedniego rozmiaru kijków narciarskich może mieć znaczący wpływ na technikę jazdy, stabilność oraz zmęczenie mięśni. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu aspektowi. Podpowiemy, jak dobrać właściwy rozmiar kijków narciarskich, aby maksymalnie wykorzystać swój potencjał na nartach.

Rozmiar kijków narciarskich a stabilność na stoku

Prawidłowy rozmiar kijków narciarskich jest kluczowy dla utrzymania stabilnej pozycji na stoku. Kijki o zbyt dużej długości mogą sprawić, że narciarz będzie miał trudności z kontrolą i utrzymaniem równowagi. Stanie się to zauważalne szczególnie podczas szybkich zjazdów czy jazdy po trudnym terenie. Z kolei zbyt krótkie kijki mogą ograniczyć siłę i wsparcie, które mogą zapewnić w trudnych warunkach. Doprowadzi to do większego wysiłku i szybszego zmęczenia. Dlatego dobranie odpowiedniego rozmiaru kijków narciarskich ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia stabilności i kontroli podczas jazdy.

Optymalny rozmiar kijków narciarskich: Kluczowy czynnik wyboru dla doskonałej jazdy

Dodatkowo właściwy rozmiar kijków narciarskich może mieć wpływ na technikę jazdy oraz wydajność narciarza. Kijki o odpowiedniej długości pozwalają na prawidłowe wykorzystanie siły nóg i ramion podczas prowadzenia skrętów oraz hamowania. Natomiast niewłaściwie dobrane kijki mogą ograniczyć zakres ruchu oraz sprawić, że narciarz będzie mniej precyzyjny w wykonywaniu manewrów. To może prowadzić do utraty kontroli nad nartami. Dlatego też wybór odpowiedniego rozmiaru kijków narciarskich powinien być kwestią priorytetową dla każdego narciarza, niezależnie od jego poziomu zaawansowania czy preferowanego stylu jazdy.

Warto również zauważyć, że różne firmy produkujące kijki narciarskie mogą mieć nieco inny system określania rozmiarów. To może prowadzić do pewnych rozbieżności. Dlatego zawsze zaleca się próbę kilku różnych rozmiarów i modele kijek, aby znaleźć ten idealnie dopasowany do własnych preferencji oraz potrzeb. Pamiętajmy, że odpowiedni rozmiar kijków narciarskich może znacząco poprawić naszą wydajność na stoku. Pozwoli nam cieszyć się jazdą bez zbędnych ograniczeń czy dyskomfortu.

 • KIJE LEKI WORLDCUP RACING LITE GS 3D
  419,00 

  Doskonałe kije narciarskie dla młodych sportowców: KIJE LEKI WCR LITE GS 3D Jeżeli poszukujesz idealnych kijów dla młodego narciarza, to dobrze trafiłeś. Prezentujemy kije gigantowe dziecięce, które są wprost stworzone do uczestnictwa w zawodach na poziomie Pucharu Świata. Kije sportowe na miarę mistrzów Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości aluminium o średnicy…

  Wybierz opcje
 • KIJE KOMPERDELL CARBON CLOUD DARK KNIGHT - 2020/21
  610,99 

  Kije Komperdell Carbon Cloudto najlżejsze kije narciarskie na rynku. Cechują się o 40% mniejszą masą niż konwencjonalne kije carbonowe! Już po pierwszym uchwyceniu kija, możesz wyraźnie poczuć, co czyni go tak wyjątkowym- Ekstremalna lekkość w połączeniu ze szlachetnym designem sprawia, że każdy chce je mieć! DANE TECHNICZNE: •Długości: 110-135 cm…

  Wybierz opcje
 • kije narciarskie head wc sg
  360,00 

  Kije na narty Head – Twoje Narzędzie do Zwycięstwa na Stoku Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego narciarza są kije narciarskie. Kije sportowe Head, a w szczególności model Worldcup SG, to zaawansowane narzędzie dedykowane dla najbardziej doświadczonych narciarzy. Wykonane z najlżejszego i najbardziej wytrzymałego aluminium stosowanego w produkcji kijów narciarskich,…

  Wybierz opcje
 • kije dziecięce rossignol tactic
  125,00 

  Kije Rossignol Tactic Jr to wysokiej jakości model wykonany z trwałego duraluminium mającego wysoką wytrzymałość mechaniczną. Kije posiadają średnicę czternastu milimetrów. Ich niezwykle lekka waga oraz wygodna rękojeść z pewnością nie jednemu przypadnie do gustu. Model posiada stalowy grot a przy rękojeści umieszczono praktyczny pasek. DANE TECHNICZNE: materiał: dural średnica:…

  Wybierz opcje

Kijki narciarskie zjazdowe: Osiągnięcie doskonałej równowagi i kontroli na stoku

Bezpieczeństwo jest kluczowym elementem każdego sportu, w tym także narciarstwa zjazdowego. Kijki narciarskie zjazdowe pełnią ważną funkcję w zapewnieniu bezpieczeństwa na stoku poprzez podtrzymywanie stabilności, równowagi oraz kontrolę ruchów narciarza. Dzięki nim możliwe jest natychmiastowa reakcja na zmieniające się warunki terenowe oraz eliminacja potencjalnych zagrożeń.
Poprawnie dobrana długość kijków narciarskich oraz wygodne trzonki mogą ograniczyć obciążenie stawów i mięśni, co ogranicza ryzyko urazów i nadwyrężeń. Dodatkowo nowatorskie technologiczne rozwiązania, takie jak systemy absorpcji wstrząsów czy antypoślizgowe nakładki na końcówki kijków, mogą zapewnić dodatkową ochronę przed upadkami i urazami.
Dlatego też, podczas doboru kijków narciarskich zjazdowych, należy zwrócić uwagę nie wyłącznie na ich osiągi i wygodę, ale przede wszystkim na ich zdolność do zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikowi na zboczu.

Zdobądź szczyty z kijami narciarskimi Skiland!

Bez względu na Twój poziom zaawansowania, w Skilandzie znajdziesz idealne kije narciarskie, które spełnią Twoje oczekiwania. Nasz bogaty wybór renomowanych producentów daje Ci możliwość znalezienia modelu idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb i preferencji. To miejsce, gdzie Twoja pasja staje się rzeczywistością, gdzie każdy zjazd staje się niezapomnianym doświadczeniem na stoku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *