Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Bezpieczeństwo, moda i wygoda na stoku. Czy da się to połączyć?

Odzież na stok to bardzo ważny element wyposażenia wszystkich miłośników białego szaleństwa. Jej najważniejszym zadaniem jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa, w tym komfortu cieplnego oraz wygody w czasie jazdy na nartach lub desce snowboardowej. Jednak dostępnych jest wiele ciekawych wzorów i rozwiązań kolorystycznych, dzięki którym moda na stoku może prezentować się bardzo ciekawie.

Każdy znajdzie ciekawe modele dopasowane do swoich indywidualnych preferencji. Zarówno moda damska na stoku, jak i męska, czy stroje narciarskie dla dzieci mogą łączyć w sobie stylowy, elegancki wygląd i rozwiązania, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo jazdy. Kierując się kwestią wyglądu w czasie zakupów, warto podejmować rozsądne decyzje.

Jak wyglądać dobrze na stoku? Wybór kurtek, bluz i spodni narciarskich

Moda na stoku narciarskim to m.in. kurtki narciarskie i spodnie narciarskie. Te części garderoby w pierwszej kolejności rzucają się w oczy, a uzupełniają je bluzy. Jeśli chodzi o te elementy odzieży narciarskiej, to najważniejszymi ich zadaniami są ochrona przed przemarznięciem, przemoknięciem, lecz również przegrzaniem.

W związku z tym jednym z czynników, które należy brać pod uwagę w pierwszej kolejności jest parametr oddychalności, czyli paroprzepuszczalności materiału, z jakiego ubrania te są wykonane. Parametr ten określa zdolność tkaniny do odprowadzania na zewnątrz pary wodnej. Opisuje, ile gramów pary wodnej, a w zasadzie skroplonego potu, przepuszcza metr kwadratowy określonego materiału w ciągu doby. Im wyższą wartość ma materiał, tym więcej wilgoci odprowadza. To zaś sprawia, że ciało i odzież pozostają suche, natomiast Tobie jest ciepło. Dzięki temu te wygodne ubrania narciarskie zapewniają również komfort termiczny. Aby dowiedzieć się więcej na temat tak ważnej kwestii, jaką jest komfort cieplny na nartach, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Znając parametry materiału, można już śmiało przejść do wyboru interesujących modeli kurtek i spodni na narty. Moda damska na stoku to np. kurtki pikowane czarne, szare, a nawet czerwone lub gładkie kurtki w różnych kolorach. W zdecydowanej większości przypadków wyposażone są one w kaptury, często z modnym futerkiem. Czasami damskie kurtki narciarskie mają też kolorowe wstawki. Do tego możesz dobrać wygodne i paroprzepuszczalne spodnie narciarskie w uniwersalnych kolorach czarnym lub szarym, które dobrze zaprezentują się z każdym innym kolorem oraz bluzę w podobnym stylu jak kurtka i spodnie.

Moda narciarska męska z zakresu kurtek narciarskich to ciekawe modele, a kolorystyce dominują czerń, czerwień oraz kolor niebieski. Co warte podkreślenia kolory te stanowią doskonały kontrast z bielą śniegu, to szczególnie ważne w przypadku pochmurnej pogody i gorszej widoczności na stoku. Często takie kurtki są też wyposażone w jaskrawe elementy. Do modnej kurtki narciarskiej dobierzesz wygodne i ciepłe spodnie oraz bluzy, które są dostępne w podobnej kolorystyce stylu. Moda na stoku to również ciekawe modele kurtek i spodni dla dzieci, które dostępne są w jeszcze szerszej gamie kolorystycznej.

Moda na stok, czyli jak się ubrać a kwestie bezpieczeństwa?

Wygodna odzież narciarska jak opisane powyżej kurtki oraz spodnie narciarskie zapewniają poza walorami estetycznymi komfort cieplny, natomiast wśród wyposażenia narciarskiego jest również taki sprzęt, którego najważniejszą rolą jest zapewnienie bezpieczeństwa na stoku. Mowa tu o takich częściach garderoby narciarskiej jak:

O ile te ostatnie (podobnie zresztą jak bardzo ważna bielizna termoaktywna) pozostają w ukryciu pod innymi warstwami ubrań, tak kaski i gogle mogą stanowić bardzo ciekawe uzupełnienie Twojego stylowego ubioru narciarskiego czy snowboardowego. To również modna odzież narciarska, która dostępna jest w wielu ciekawych kolorach.

Moda na stoku – co ubrać na narty?

moda męska na stokuModa na stoku to też to, co nosi się przed samą jazdą, jak i po niej oraz inne, mniej rzucające się w oczy dodatki, które mogą być ważne w czasie samej jazdy. W tym drugim przypadku szczególne znaczenie mają rękawice narciarskie, których najważniejszym zadaniem jest zapewnienie komfortu cieplnego dłoniom i ochrona ich przed obtarciami. Jednak i one mogą stanowić ciekawe i stylowe uzupełnienie ubioru na stok.

Moda narciarska to także stylowe dodatki, które możesz dobrać do pozostałych elementów ubioru, jak np.:

Często korzysta się z nich przed jazdą lub po jej zakończeniu, ale chyba wtedy też chcesz dobrze wyglądać na stoku…

Moda na stoku – bezpieczeństwo, wygoda i styl

Najlepszą odzież narciarską znajdziesz w sklepie Skiland.pl. Nie zwlekaj i zapoznaj się z naszą ofertą, bez znaczenia, czy interesuje Cię moda narciarska damska, czy moda męska na stoku, czy też odzież narciarska dla dzieci. U nas znajdziesz rozwiązania, które łączą w sobie bezpieczeństwo, wygodę i styl.