Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Czym się różni kask snowboardowy od narciarskiego?

W świecie zimowych sportów, zarówno entuzjastów narciarstwa, jak i snowboardingu, łączy wspólna troska o bezpieczeństwo na stoku. Jednak jednym z kluczowych aspektów tej ochrony jest odpowiedni wybór kasku. Często pojawia się pytanie: czym się różni kask snowboardowy od narciarskiego? Choć obie te dyscypliny dzielą miłość do śniegu, ich specyfika sprawia, że kaski dostosowane do nich różnią się pewnymi istotnymi cechami. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Sprawdźmy różnice pomiędzy kaskiem snowboardowym a narciarskim. Zastanówmy się, jak te subtelności wpływają na komfort i bezpieczeństwo entuzjastów zimowych przygód.

 • 850,00 

  Dziecięcy kask narciarski POCito Fornix to dziecięca wersja nagradzanego kasku Fornix. Kask posiada wzmocnienia aramidowe, świetną wentylację oraz system regulacji rozmiaru, co umożliwia bezpieczne i wygodne dopasowanie. Aramidowe wzmocnienia wraz z piankową wyściółką, czynią ten kask niezwykle bezpieczny przy zachowaniu niskiej wagi. System bezpieczeństwa Mips®- zawiera warstwę o niskim współczynniku…

  Wybierz opcje
 • KASK JULBO LETO - 2020/21
  260,00 

  Wytrzymała skorupa ABS, regulacja rozmiaru, pasywna wentylacja i nauszniki z otwartą siatką: skupiając się na wygodzie juniorów i nastolatków, chcieliśmy zaprojektować kask w przystępnej cenie. A ponieważ styl jest dla nich zawsze priorytetem, stworzyliśmy gamę fajnych kolorów, aby zachwycić zarówno dziewczęta, jak i chłopców. DANE TECHNICZNE: •Rozmiary:48/53, 53/55, 55/57 •Formowana…

  Wybierz opcje
 • KASK POC MENINX URANIUM BLACK MATT
  1100,00 

  Kask Poc Meninx został stworzony aby spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Ten lekki kask został wyposażony w najnowocześniejsze technologie. Skorupa ABS w połączeniu z wyściółką EPS i EPP zapewniają maksymalną ochronę przy niskiej wadze kasku, nie odbierając komfortu użytkowania.

  Wybierz opcje
 • KASK HEAD DOWNFORCE WHITE - 2020/21
  800,00 

  Nowe standardy i rewolucja w designie kasków racingowych. Solidna i wytrzymała skorupa w połączeniu z nowoczesnym aerodynamicznym kształtem, a do tego nadzwyczajna lekkość i maksymalne bezpieczeństwo. Ten kask jest odpowiedni dla wszystkich narciarzy rywalizujących w konkurencjach alpejskich. Oferuje dedykowany konkurencjom szybkościowym i slalomowi gigantowi tryb speed z akustycznymi nakładkami oraz…

  Wybierz opcje

Czym się różni kask snowboardowy od narciarskiego?

Kiedy rozważamy kask na narty i kask snowboardowy, pierwszym pytaniem, które może się nasuwać, jest: czy istnieje jakaś istotna różnica między nimi? Odpowiedź brzmi tak. Chociaż oba rodzaje kasków pełnią podobną funkcję — ochronę głowy podczas zimowych aktywności na stoku — różnice wynikają z charakterystyki i potrzeb obu dyscyplin.

1. Kształt i wyprofilowanie

Kaski narciarskie i snowboardowe mają nieco inny kształt i wyprofilowanie. Kaski narciarskie często mają bardziej aerodynamiczny kształt, który ma na celu zmniejszenie oporu powietrza podczas jazdy na nartach. Snowboardowe modele natomiast często są bardziej okrągłe i bardziej kompatybilne z charakterystycznymi goglami snowboardowymi.

2. Wentylacja

Różnice dotyczą również systemów wentylacji. Kaski narciarskie zazwyczaj posiadają bardziej zaawansowane systemy wentylacyjne, ponieważ narciarze często muszą radzić sobie z różnymi warunkami pogodowymi, włączając w to ciepłe i słoneczne dni oraz zimne i wietrzne. Kaski snowboardowe skupiają się na zapewnieniu komfortu podczas długich jazd i zazwyczaj mają prostsze systemy wentylacji.

3. Styl i design

Snowboarderzy i narciarze często mają różne preferencje stylu i designu. Kaski snowboardowe mogą być bardziej kolorowe i kreatywne, pasując do charakteru snowboardowej kultury. Kaski narciarskie są zazwyczaj bardziej tradycyjne i bardziej dopasowane do klasycznego stylu narciarskiego.

4. Systemy bezpieczeństwa

Oba rodzaje kasków są projektowane z myślą o zapewnieniu ochrony głowy, ale istnieją pewne subtelne różnice. Kaski narciarskie często są wyposażone w systemy, które pomagają w rozkładaniu siły uderzenia podczas upadku na narty. Takie jak systemy MIPS lub korpusy z technologią In-Mold. Kaski snowboardowe często kładą większy nacisk na ochronę przed uderzeniami bocznymi, ponieważ snowboarderzy często mają więcej okazji do takich upadków.

 • KASK UVEX LEGEND 2.0 BLACK MAT
  479,90 

  Legend 2.0 stawia przede wszystkim na maksymalną wygodę oraz dopasowanie do każdego kształtu głowy za sprawą systemu IAS 3D, który pozwala nam na regulację czepka kasku wedle naszych potrzeb. Nie mogło tu także zabraknąć technologii Hardshell, czyli specyficznej budowy kasku złożonej z dwóch części tworzywa zwiększającej ilość absorbowanych wstrząsów podczas…

  Wybierz opcje
 • KASK JULBO LETO - 2020/21
  260,00 

  Wytrzymała skorupa ABS, regulacja rozmiaru, pasywna wentylacja i nauszniki z otwartą siatką: skupiając się na wygodzie juniorów i nastolatków, chcieliśmy zaprojektować kask w przystępnej cenie. A ponieważ styl jest dla nich zawsze priorytetem, stworzyliśmy gamę fajnych kolorów, aby zachwycić zarówno dziewczęta, jak i chłopców. DANE TECHNICZNE: •Rozmiary:48/53, 53/55, 55/57 •Formowana…

  Wybierz opcje
 • Kask POC Skull Dura Jr Hydrogen White Fluorescent Pink
  949,00 

  Model Skull Dura Jr to juniorski odpowiednik kasków dla dorosłych, zaprojektowany tak aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa. Race Look- to innowacyjny system zapinania, dzięki któremu kas idealnie dopasowuje się do głowy w celu zminimalizowania drgania podczas znacznych prędkości. Pokrętło regulujące rozmiar – umiejscowione zostało w jednej linii ze skorupą kasku,…

  Wybierz opcje
 • KASK POC OBEX PURE URANIUM BLACK - 2020/21
  700,00 

  Kolor: URANIUM BLACK

  Wybierz opcje

Podsumowanie

Choć kaski narciarskie i snowboardowe mają wiele wspólnego, różnice wynikają z charakterystyki i potrzeb obu dyscyplin. Ważne jest, aby wybrać kask odpowiedni do swojego stylu jazdy i preferencji. Bez względu na to, czy jesteś narciarzem, czy snowboardzistą, pamiętaj o najważniejszym — bezpieczeństwie głowy na stoku. Warto zainwestować w wysokiej jakości kask i dbać o jego regularną konserwację. Tak, aby cieszyć się zimowymi przygodami bez obaw o bezpieczeństwo.

W sklepie Skiland znajdziesz znakomitej jakości kaski narciarskie, które zapewnią Ci najwyższy poziom ochrony podczas uprawiania sportów zimowych. Oferujemy nowoczesne kaski narciarskie od renomowanych producentów: Uvex, Julbo, Rossignol, Head, POC i innych, gwarantujących wytrzymałość, solidność i praktyczność swych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *