Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Dlaczego warto serwisować narty i od czego zacząć

Narty należy serwisować regularnie, najlepiej przed każdym wyjazdem na narty. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, dlaczego jest to takie ważne i jakie korzyści przynosi to podczas uprawiania narciarstwa.

Od czego zacząć

Przygotowanie idealnych nart do jazdy zaczyna się od planowania nart na maszynie. Czyli wyrównania powierzchni ślizgów gdzie narty umieszczane są w automacie zwanym „kombajnem” lub maszynie ręcznej. Kolejnym etapem jest nałożenie struktury.

Czym jest struktura i jak wpływa na jazdę

Struktura na narcie, swego rodzaju „bieżnik”, ma za zadanie odpowiednio odprowadzać nadmiar wody tak, aby narty nie zasysały się do śniegu, stabilizować tor jazdy oraz poprawiać trakcję. W zależności od warunków możemy dostosować grubość struktury na nartach oraz jej rodzaj. Najważniejsze jest to, że narty mają szybko jechać.

Ostrzenie krawędzi na maszynie i ręcznie

Od ostrzenia krawędzi powinniśmy zacząć od serwisu maszynowego. Dzięki dobrej maszynie jesteśmy w stanie idealnie założyć odpowiednie kąty. Krawędź jest ostra, wypolerowana oraz zostały założone odpowiednie kąty. W naszym serwisie używamy najlepszej maszyny jaka została stworzona do tego procesu- Reichmann DTS U II Race Dodatkowo, można wykończyć nartę ręcznie.

Smarowanie nart

Gotowe krawędzie i ślizgi umożliwiają przystąpienie do smarowania nart. Istnieją trzy główne metody smarowania, które oferujemy: wygrzewanie nart w komorze grzewczej,

smarowanie na gorąco żelazkiem i smarowanie nart maszynowo.

Podsumowując

  1. Przygotowanie idealnej narty zaczyna się od wyrównania (planowania).
  2. Krawędzie powinny być ostre. Jeśli mamy ustawione kąty, możemy wykonywać ostrzenie ręcznie. W innym przypadku, zalecamy ostrzenie maszynowe.
  3. Smarowanie zależy od preferencji. Przy długim wyjeździe lub przygotowaniu nart do sezonu, wygrzewanie będzie najlepszą opcją. Smarowanie na gorąco jest podstawą dla każdego narciarza. Dla weekendowych narciarzy, zalecamy smarowanie maszynowe.

Serwis Narciarski Skiland – Jelenia Góra

W Jeleniej Górze od wielu lat świadczymy usługi serwisu narciarskiego, stale zdobywając nowych klientów. Oddając narty w nasze ręce, możesz czuć się pewnie, ponieważ dbamy o narty jak o nasze własne. Wykorzystujemy najnowsze maszyny do przygotowania nart, stale szukając innowacji. Jeśli przebywasz na urlopie w Szklarskiej Porębie, Świeradowie lub Karpaczu, mamy dla ciebie dobrą wiadomość – znajdujemy się w samym centrum Karkonoszy.

© 2023 Skiland.pl . Wszystkie prawa zastrzeżone.