Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Jak dopasować kask narciarski?

W tajemniczym tańcu na stoku, gdzie radość z jazdy spotyka się z bezpieczeństwem, właściwe dopasowanie kasku narciarskiego odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu komfortu i ochrony. Jak dopasować kask narciarski, aby idealnie osłaniał głowę, bez zbędnego ucisku czy luzu? To pytanie stawiane przez wielu narciarzy, którzy zdają sobie sprawę, że dopasowanie kasku ma kluczowy wpływ nie tylko na wygodę, ale także na skuteczność ochrony.

 • KASK POC OBEX PURE CERUSSITE KASHIMA MATT - 20 % Off
  560,00 

  Poprzednia najniższa cena: 560,00 .

  Model kasku POC OBEX PURE CERUSSITE KASHIMA MATT marki POC  to wygodny i lekki kask który dobrze poradzi sobie w każdych warunkach. Posiada wytrzymałą skorupę co w połączeniu z miękkim linerem daje dam gwarancję bezpieczeństwa nie tracąc przy tym na komforcie. Został zaprojektowany tak aby dopasować się do większości kształtów głowy.…

  Wybierz opcje
 • - 20 % Off
  680,00 

  Poprzednia najniższa cena: 680,00 .

  Dziecięcy kask narciarski POCito Fornix to dziecięca wersja nagradzanego kasku Fornix. Kask posiada wzmocnienia aramidowe, świetną wentylację oraz system regulacji rozmiaru, co umożliwia bezpieczne i wygodne dopasowanie. Aramidowe wzmocnienia wraz z piankową wyściółką, czynią ten kask niezwykle bezpieczny przy zachowaniu niskiej wagi. System bezpieczeństwa Mips®- zawiera warstwę o niskim współczynniku…

  Wybierz opcje
 • kask poc z gardą - 20 % Off
  1040,00 

  Poprzednia najniższa cena: 1040,00 .

  Kask Poc Artic SL MIPS: Optymalizacja ochrony dla narciarzy Kask Poc Artic SL MIPS – bezpieczeństwo i komfort na nartach Kask narciarski Poc Artic SL MIPS to klasyczny kask slalomowy z dodatkowymi strefami ochronnymi i w pełni regulowanym, demontowalnym daszkiem. Ten udoskonalony model to synonim optymalnej ochrony podczas zjazdów między…

  Wybierz opcje
 • - 20 % Off
  680,00 

  Poprzednia najniższa cena: 680,00 .

  Dziecięcy kask narciarski POCito Fornix to dziecięca wersja nagradzanego kasku Fornix. Kask posiada wzmocnienia aramidowe, świetną wentylację oraz system regulacji rozmiaru, co umożliwia bezpieczne i wygodne dopasowanie. Aramidowe wzmocnienia wraz z piankową wyściółką, czynią ten kask niezwykle bezpieczny przy zachowaniu niskiej wagi. System bezpieczeństwa Mips®- zawiera warstwę o niskim współczynniku…

  Wybierz opcje

Dopasowanie kasku narciarskiego: Kluczowe wskazówki

Dopasowanie kasku narciarskiego jest niezwykle istotne dla twojego bezpieczeństwa na stoku. Oto kluczowe wskazówki, które pomogą ci dokładnie dopasować kask narciarski:

1. Pomiar obwodu głowy:

 • Aby określić odpowiedni rozmiar kasku, zmierz obwód swojej głowy w okolicach czoła, tuż nad uszami. Użyj taśmy mierniczej lub specjalnego paska pomiarowego.

2. Wybór rozmiaru kasku:

 • Na podstawie zmierzonego obwodu głowy znajdziesz odpowiedni rozmiar kasku w tabeli rozmiarów producenta. Upewnij się, że wybierasz kask o rozmiarze odpowiadającym twoim wymiarom głowy.

3. Przymierz kask:

 • Przed zakupem zawsze przymierz kask narciarski. Kask powinien przylegać do głowy, ale nie uciskać jej. Nie powinno być punktów ucisku ani luźnych miejsc.

4. Sprawdź regulację:

 • Kask na narty powinien mieć system regulacji, który pozwoli dostosować dopasowanie do kształtu twojej głowy. Zazwyczaj jest to pokrętło lub paski regulacyjne na tylnej części kasku.

5. Ustal właściwe dopasowanie:

 • Po założeniu kasku sprawdź, czy jest on odpowiednio dopasowany. Otwórz i zamknij szczękę, upewniając się, że pasek jest wygodnie i bezpiecznie zapięty.

6. Sprawdź, czy nie ma przerw między kaskiem a głową:

 • Przyjrzyj się dokładnie kaskowi w lustrze. Powinien on przylegać do twojej głowy na całej jej powierzchni, nie pozostawiając przerw ani szczelin.

7. Dźwięk:

 • Potrząśnij głową delikatnie. Jeśli słyszysz luźny dźwięk, oznacza to, że kask nie jest odpowiednio dopasowany.

8. Sprawdź, czy kask nie przesuwa się:

 • Po zapięciu paska sprawdź, czy kask nie przesuwa się na czoło ani w tył. Powinien pozostać stabilny na głowie.

9. Przesunięcie gogli:

 • Jeśli używasz gogli narciarskich, upewnij się, że kask nie przesuwa ich ani nie pozostawia przerw między nimi. Gogle i kask powinny łączyć się w sposób szczelny.

10. Wartość ochronna: – Kask narciarski ma zapewniać ochronę w razie upadku, więc nigdy nie pomijaj tego etapu dopasowania.

11. Przetestuj ruchy: – Wykonaj kilka ruchów głową, takich jak nachylenie, skręt czy podniesienie. Kask powinien pozostać na miejscu i nie krępują ruchów.

 • Kask narciarski dla dzieci - 20 % Off
  520,00 

  Poprzednia najniższa cena: 520,00 .

  Kask narciarski dla dzieci Poc POCito Obex SPIN oparty jest na bardzo lekkim Obex Pure. Idealny dla najmłodszych narciarzy, dzięki swojej niskiej wadze, jego ciężar jest praktycznie nieodczuwalny. Fluorescencyjne kolory z odblaskowymi naklejkami maksymalizują widoczność i zmniejszają ryzyko kolizji z innymi narciarzami. Jako bardzo lekki kask, jest odpowiedni dla najmłodszych…

  Wybierz opcje
 • KASK POC MENINX LEAD BLUE - 20 % Off
  880,00 

  Poprzednia najniższa cena: 770,00 .

  Kask Poc Meninx został stworzony aby spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Ten lekki kask został wyposażony w najnowocześniejsze technologie. Skorupa ABS w połączeniu z wyściółką EPS i EPP zapewniają maksymalną ochronę przy niskiej wadze kasku, nie odbierając komfortu użytkowania.

  Wybierz opcje
 • KASK POC POCITO SKULL FLUORESCENT PINK - 2019/20 - 20 % Off
  640,00 

  Poprzednia najniższa cena: 640,00 .

  Kask POCito to kask w którym zastosowano te same technologie co w kaskach serii RACE, dodatkowo zapewniają lepszą amortyzację uderzeń przy mniejszych prędkościach. W kask została wbudowana powłoka aramidowa, zwiększająca wytrzymałość na uderzenia. Kask posiada również regulację rozmiaru, dzięki czemu może rosnąć wraz z dzieckiem. Fluorescencyjne kolory z odblaskowymi naklejkami maksymalizują…

  Wybierz opcje
 • KASK POC OBEX PURE HYDROGEN WHITE - 2020/21 - 20 % Off
  560,00 

  Poprzednia najniższa cena: 560,00 .

  Kolor: HYDROGEN WHITE

  Wybierz opcje

Dopasowanie kasku narciarskiego jest procesem, który wymaga dokładności. Pamiętaj, że źle dopasowany kask może nie zapewnić pełnej ochrony w przypadku wypadku. Dlatego warto poświęcić czas na właściwe dopasowanie kasku, aby cieszyć się bezpiecznymi zjazdami na nartach.

W ofercie Skilandu dostępne są doskonałej jakości kaski narciarskie, które zapewnią Ci najwyższy stopień bezpieczeństwa podczas Twoich zimowych przygód na stoku. Proponujemy nowoczesne kaski narciarskie od renomowanych producentów, takich jak Uvex, Julbo, Rossignol, Head, POC i innych, którzy gwarantują trwałość, solidność oraz praktyczność swoich produktów. Wszystko to znajdziesz w asortymencie Skiland.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *