Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost.
Zamów do 15:00 - wysyłka tego samego dnia!!!

Darmowa dostawa kurierem oraz paczkomaty InPost

SKLEP

Kupować czy wypożyczać? Kiedy warto kupić sprzęt narciarski?

Sprzęt narciarski kupować czy wypożyczać – to wybór, przed którym prędzej czy później staje każdy miłośnik białego szaleństwa. Wbrew pozorom nie jest to wcale taka prosta kwestia, jak mogłoby się pozornie wydawać. Wiele zależy tu od dotychczasowego doświadczenia, a także planów na przyszłość związanych z narciarstwem.

Wyjaśniamy początkującym narciarzom, ale również tym bardziej zaawansowanym, kiedy jest już ten czas, kiedy warto kupić narty i swój własny sprzęt narciarski, a kiedy jeszcze w zupełności wystarczy go wypożyczać. W tym artykule dowiesz się też, jakie są zalety posiadania swego własnego sprzętu narciarskiego. A jeżeli poszukujesz takiego, już teraz sprawdź ofertę sklepu Skiland.

Kupować czy wypożyczać sprzęt narciarski? Od czego zacząć?

Jeśli chodzi o zagadnienia związanie z tym, czy kupić, czy wypożyczyć sprzęt narciarski, to najważniejszą rolę odgrywają tu buty narciarskie oraz same narty. W większości przypadków osoby, które wypożyczają sprzęt narciarski to te, które nie mają dużego doświadczenia i dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie sportu. Dla tych osób odpowiedź na pytanie kupować czy wypożyczać sprzęt narciarski wiąże się z nabyciem odpowiedniego doświadczenia i wiązaniem swojej przyszłości z uprawianiem hobbystycznym tego pięknego sportu. Osoby te zazwyczaj stoją przed dylematem, czy będzie to zakup tylko jednorazowy, czy inwestycja na przyszłość. Wypożyczanie sprawdza się zatem w przypadku narciarzy początkujących, którzy jeżdżą bardzo rzadko. Jeśli jednak chcesz się rozwijać, to zdecydowanie lepiej jest postawić na kupno własnego sprzętu.

Kupić czy wypożyczyć sprzęt narciarski? Jakie są wady wypożyczania?

Zastanawiając się nad zagadnieniem, kupować czy wypożyczać sprzęt narciarski wypożyczanie sprzętu narciarskiego ma też swoje wady, wśród których należy wymienić następujące aspekty:

  • Wypożyczanie nart i butów narciarskich wiąże się z tym, że korzystasz ze sprzętu, z którego poza Tobą korzysta wiele innych osób, a jak można się domyśleć, osoby te nie dbają o taki sprzęt jak o swój własny – chodzi tu zarówno o kwestie higieny, jak i bezpieczeństwa;
  • Nigdy nie masz pewności czy inne osoby ze sprzętu wypożyczanego korzystają we właściwy sposób – zgodny z przeznaczeniem;
  • Sprzęt w wypożyczalniach jest serwisowany jedynie pod „statystycznego” narciarza, co oznacza, że narty z wypożyczalni nigdy nie będą dopasowane do niczyich indywidualnych potrzeb – to bardzo ważny argument przy rozpatrywaniu narty wypożyczyć czy kupić – na niekorzyść wypożyczania sprzętu narciarskiego;
  • Istnieje ryzyko istnienia ukrytych wad w sprzęcie na wynajem, a to w przypadku jazdy na stoku może się wiązać z dużym ryzykiem.

Czy warto kupić sprzęt narciarski? Zalety posiadania własnego sprzętu

Odpowiedź na pytania: buty narciarskie kupić czy wypożyczyć oraz narty kupić czy wypożyczyć, brzmi: zdecydowanie lepiej jest kupić sprzęt narciarski. Wśród argumentów przemawiających za posiadaniem swojego własnego sprzętu narciarskiego najczęściej wymienia się:

  • Posiadając własne narty, możesz je zawsze dostosować do swoich potrzeb – spersonalizować, dzięki serwisowaniu, wygrzewaniu nart i wszelkim innym zabiegom, które możesz zlecić specjalistom, a oni sprawią, że Twoje narty będą dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb – to ważny argument, przemawiający za tym, czy warto kupić narty swoje własne – zdecydowanie tak;
  • W odpowiedzi na pytanie: buty narciarskie kupić czy wypożyczyć, korzystając ze swoich własnych butów, masz zawsze gwarancję najwyższej możliwej higieny, a więc poza wszelkimi wątpliwościami, lepiej mieć własne buty;
  • Korzystając za swojego sprzętu, zawsze masz pewność, że dbasz o swoje narty czy buty narciarskie, znasz ich historię i wiesz, czego możesz się spodziewać;
  • Nie ma ryzyka, że Twoim sprzęcie istnieją wady ukryte – to bardzo ważny argument w dyskusji kupować czy wypożyczać sprzęt narciarski na korzyść jego kupowania.

Czy warto kupić sprzęt narciarski? Zapoznaj się z naszą ofertą

W artykule Pierwsze narty – jak dobrać narty do narciarza? Dowiesz się, jakie parametry powinieneś brać pod uwagę, jeśli chcesz kupić swoje pierwsze narty. Jeśli już przekonałeś się, że to jest ten moment, kiedy warto kupić narty, odwiedź nasz sklep Skiland.pl, znajdziesz tu najwyższej jakości narty zjazdowe, do najlepszych na rynku producentów, takich jak m.in.:

Zapraszamy również do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego w Jeleniej Górze, w którym wybrany model nart możesz wziąć do ręki, sprawdzić, przymierzyć, porównać z innymi. To bardzo ważne, jeśli chcesz wybrać odpowiedni model dla siebie. Możesz u nas również spersonalizować swój sprzęt narciarski – dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb. U nas możesz wypożyczyć skitury, a także narty zjazdowe tylko wysokiej klasy dla profesjonalistów. Alternatywą jest nasze centrum testowe, w którym możesz osobiście przetestować narty, jeżeli masz dylemat, które wybrać.